Орест Сарматський

Особливості зберігання картоплі: до різних продуктів потрібен різний підхід (Агроновини)

2801 (Copy)

Співпраця професіоналів з різних галузей практично завжди є шляхом для здобуття нового досвіду та створення нових, більш якісних рішень.

Якщо йдеться про спільну роботу виробників плодоовочевої продукції та постачальників техніки для її зберігання, то виграють обидва гравці ринку. Виробник продовжує термін реалізації продукції, а технічна компанія отримує досвід роботи з новими сортами та з новими умовами. Саме такий симбіоз склався між компаніями «Агріко Україна» та «ВанДайк Технікс», які наразі співпрацюють у питаннях зберігання картоплі. Директори компаній Микола Гордійчук та Андрій Марущак поділились своїм досвідом з читачами SEEDS. Період зберігання картоплі.

- Більшість пізніх сортів від «Агріко» мають довгий період спокою, або добру лежкість. Це означає, що у таких сортів як “Пікассо””, “Рудольф” та ін. період спокою довший, ніж у картоплі ранніх сортів. При температурі +4 — +6 градусів пізні сорти можна зберігати до травня, навіть, до червня. Але це, безумовно, можливо при належній вентиляції — у сховищах, які обладнані такими системами. У місцях зберігання, де немає активної вентиляції, жоден сорт картоплі не буде добре зберігатись — втрати будуть значними», — зазначив Микола Гордійчук.

Навіщо потрібна вентиляція?

- Під час зберігання картопля «дихає», тобто виділяє вуглекислий газ. Вентиляція потрібна для того, щоб виводити його зі сховища. Якщо вентиляції немає, усередині картоплі утворюються чорні плями — вона «задихається». Це впливає на товарний вигляд. Як правило, таку продукцію вже не споживають. Правильні технічні рішення щодо вентиляції забезпечують якісне зберігання врожаю з мінімальними втратами. Якщо якісної вентиляції немає, це призводить до збільшення збитків — починаючи від втрати вологи, закінчуючи розвитком різних хвороб та ін. — говорить директор «Агріко Україна».

Які ще фактори впливають на якісне зберігання?

- Перш за все, картопля має зберігатися в якісно обладнаному сховищі сухою. Якщо після збирання продукт вологий, його обов’язково потрібно просушити. У більшості сучасних сховищ передбачений режим «сушка», або лікувальний період. Під час цього періоду картопля просушується, і механічні пошкодження, рани, які були на її поверхні, загоюються. Якщо ж цей етап пропустити, пошкодження залишаються відкритими. Через них до м’якоті картоплі потрапляють хвороби. Потім продукт буде погано зберігатися, або кількість втрат зросте, — зазначає пан Гордійчук.

Фахівець радить зберігати картоплю в ящиках чи контейнерах. У такому випадку, навіть якщо в сховищі виникла проблема зі зберіганням, ви можете її локалізувати. Під час регулярних оглядів такі проблеми виявляють. Контейнери з пошкодженою картоплею дістають та перебирають. Потім ухвалюють рішення — реалізувати цю партію картоплі одразу, чи просушити та знову закласти на зберігання.

Джерело: https://www.seeds.org.ua

На Рівненщині крафтова сирна ферма стала частиною «Дороги гурманів»

2802 (Copy)
2802 (Copy)

В Україні розширюється мережа крафтових ферм, які займаються не лише виробництвом сільськогосподарської продукції, а й зеленим туризмом. Завдяки цьому з’являються нові туристичні та гастрономічні маршрути. Нещодавно сироварня «Юнікасоль», яка створена у Рівненській області на базі однойменної сімейної молочної ферми потрапила в рейтинг першого українського гастрогіда «Дороги гурманів. 100 крафтових місць України». Цей путівник з гастрономічною картою найяскравіших представників крафтових виробництв з різних куточків країни має на меті познайомити людей з унікальною продукцією місцевих виробників. «Юнікасоль» – це перша крафтова сироварня на Рівненщині, яка була створена в рамках проєкту «Сімейні молочні ферми». Вона була відкрита в березні 2021 року. Власники сімейної молочної ферми «Юнікасоль» приєдналися до проєкту «Сімейні молочні ферми» лише в березні 2020 року і вже за рік відкрили власну крафтову сироварню. Зараз вони утримують 29 голів ВРХ. Фермери планують збільшувати поголів’я, щоб власного молока вистачало на виробництво сирів, оскільки попит на крафтову продукцію стрімко зростає. Розташована сімейна ферма з сироварнею, яка стала туристичним об’єктом у селі Буща Здолбунівського району.

Джерело: https://www.seeds.org.ua

Вибір читачів за тиждень

Відео