![](/uploads/media/ef/a0/efa09f8c2f81f8yz97b88cc8ee4000ff_orig_thumb.jpg)
Поляки знову взялися за кладовища у Кременці (фоторепортаж)
Цього літа на історично-культових об’єктах у Кременці знову працюють волонтери з Польщі. Як і минулого року, вони займаються благоустроєм на старовинних кладовищах міста та реставрацією древніх надгробків.
Днями представники Товариства академічної традиції Республіка Польща отримали дозвіл на реалізацію проекту з впорядкування на частині території Польського кладовища та проведення реставраційних робіт надгробків на частині Монастирського кладовища в Кременеці.
Також волонтери зустрілися з міським головою Олексієм Ковальчуком. Домовилися про подальшу співпрацю, зокрема про те, що силами міської ради будуть підтримувати благоустрій облаштований поляками.
![67323377_2701697076521913_7151082339810934784_n](/uploads/media/6a/1y/6a1yzc5646bd2c37a65e4fbb4643943a_orig.jpg)
![67166496_885526048448780_5531974081190035456_n](/uploads/media/b3/6c/b36c63b86acd119f69d0168d93ea4b0d_orig.jpg)
![67078210_2311326615625456_2689894384912039936_n](/uploads/media/96/80/968014a614ef1bd181c49a824df995a9_orig.jpg)
![67109145_714652882307956_6518102296088281088_n](/uploads/media/56/49/5649582a92243d8a6f3c47bbde728b02_orig.jpg)
![66802815_471680900063298_3886638518876766208_n](/uploads/media/33/c6/33c6ced8ea3958d0ac1ded6af7538297_orig.jpg)
Старовинний Монастирський цвинтар на згадку про монахів-василіан інколи називають Базиліанським або Василіанським. Це давня уніатська некрополія, що знаходиться у північній частині міста на схилі гори Воловиця. Кладовище повстало первісно ще як місце поховання отців реформаторів. Тут поховані викладачі Волинського ліцею, у тому числі знаменитий ботанік Віллібальд Бессер (1784 – 1842), який після виходу на пенсію повернувся з Києва у місто своєї молодості і доживав тут віку, відомий художник, графік Йозеф Заундерс (Сандерс) (1773 – 1853), уродженець Лондона, російський придворний художник і професор Віленського університету.
Польський цвинтар засновано у 1890 році на схилах гори Воловиці після того, коли Туницький та Василіанські цвинтарі були передані місцевим православним. Відразу зустрічного вітає граційна каплиця Мочульських – побудована коштом заможної кременецької родини у міжвоєнний період. Подальша доля і драма родини у час другої світової війни склалися так, що жоден її член не спочив у родинному гробовці. При вході на кладовище ліворуч – братська могила і одночасно пам`ятник поляків замордованих на схилах Хрестової гори у 1941-1944 рр. (середовище інтелігенції а також близько 2500 жителів Кременця).
Фото авторки