Тамара Коблик

Помер відомий тернопільський диригент та педагог

Ігор Левенець з 1969 року працював у Тернопільському музичному училищі ім. Соломії Крушельницької, був диригентом симфонічного оркестру

Раптово обірвалося життя відомого хорового диригента та педагога Ігоря Прокоповича Левенця. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив його колишній студент, соліст-вокаліст Роман Меліш.

Мені, юному студенту, здавалося, що це вершина досконалості і відданості, адже те, як він міг маніпулювати хором за допомогою жестом руки - не зможе більше ніхто. Рукою і поглядом, - поділився спогадами про Ігоря Левенця Роман. - Окрім того, що Ігор Прокопович був керівником хору, то він ще й був моїм викладачем з хорового диригування в училищі. Особлива вимогливість до студентів свого класу, глибина, відданість музиці і чортики в очах - це те, що буду пам'ятати. І патріотизм. Ні, навіть не так. Любов. Любов до України. Це в нього було настільки щиро і справжньо, що було заразливим. Він плекав її в своїх студентах. І плекав через музику. Трепетно, безкомпромісно і правдиво. 

Ігор Левенець народився 16 липня 1942 року в селі Голешів Жидачівського району Львівської області. З 1969 року працював у Тернопільському музичному училищі ім. Соломії Крушельницької, був диригентом симфонічного оркестру.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео