Тамара Коблик

Понад 1,1 млн грн сплатили на Тернопільщині власники елітних авто

Цього року до переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, було включено 225 моделей. Серед них Porsсhe, Tesla, Lexus, Land Rover, Bentley, Jaguar, BMW, Mercedes та інші

Авто

За сім місяців цього року до місцевих бюджетів області надійшло понад 1,1 млн грн транспортного податку. Це перевищило надходження за січень-липень 2022 року на 220,7 тис. грн цього майнового платежу. Про це повідомили у секторі інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Тернопільській області.

З усієї суми надходжень 888,9 тис. грн податку сплатили юридичні особи. Громадяни – власники елітних автомобілів перерахували 238,5 тис. грн транспортного платежу. 

Нагадаємо, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2023 році – 2512500 грн).

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування. 

Цього року до переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, було включено 225 моделей. Серед них Porsсhe, Tesla, Lexus, Land Rover, Bentley, Jaguar, BMW, Mercedes та інші. 

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео