Віра Олександрович

Ринки у Тернополі можуть закрити через покупців, які ходять без масок (фото)

Гавришків

Порушниками протиепідемічних норм на ринках у Тернополі зазвичай є покупці. Проте карають за це керівників торговиць. Ба більше, ринки погрожують взагалі закрити, якщо ситуація не виправиться.

Про це йшлося під час засідання оперативного Штабу із подолання надзвичайної ситуації вчора, 5 червня. Розповів про ситуацію на ринках начальник міського управління Держпродспоживслужби Іван Гавришків.

Штаб1
Штаб1

- Упродовж тижня на ринках у місті наші фахівці склали адмінпротоколи на дирекції та адміністрації ринків, - каже він. – Це сталося через недотримання вимог роботи торговиць в умовах карантину. На ринках були і стихійна торгівля, і суттєві порушення протиепідеміологічних заходів. Так, здебільшого порушниками карантинних норм були покупці, але ж несе відповідальність за порядок адміністрація ринку! Ми пояснювали це, коли давали дозвіл на відкриття.

Під час засідання Штабу Іван Гавришків також нагадав власникам закладів громадського харчування рекомендації і зміни, внесені Кабінетом Міністрів до правил роботи під час адаптивного карантину. Нагадаємо, правила для ресторанів і кафе змінили з 5 червня.

- Під час карантину прийом відвідувачів у приміщенні можливий лише за умови дотримання протиепідеміологічних заходів, - пояснює він. – Обов’язковим є дотримання відстані між відвідувачами 1,5 метра між місцями за сусідніми столами, а також - розміщення не більш як 4-х осіб за одним столом без врахування дітей віком до 14 років. Також власники закладів повинні забезпечити весь персонал засобами індивідуального захисту.

Наразі працівники міського управління Держпродспоживслужби планують продовжувати нагляд за роботою офіційно зареєстрованих агропродовольчих ринків у місті. Допомагати їм виявляти порушників тимчасових протиепідемічних заходів в умовах карантину будуть працівники поліції та муніципальної інспекції. Правоохоронці традиційно були із Ситуаційним центром на відеозв’язку.

Осадця
Осадця

- Наші працівники звично здійснюють контроль на ринках. Так, багато покупців – без масок, але на зауваження люди реагують адекватно, - визнає начальник міського відділу поліції Сергій Осадця. – Резонансних злочинів за останні 7 днів у Тернополі не було. Роботи додавало лише послаблення карантину. По-перше, чимало людей забули про необхідність засобів захисту. По-друге, у місті вже почала з’являтися стихійна торгівля. Окрім того, вже відкрилися ресторани і кафе, тому у вихідні доведеться посилити роз’яснювальну роботу.

За його словами, ресторани і кафе тепер відвідуватимуть спеціальні робочі групи. Їх створять 3 або й 4. Окрім того, збільшать кількість піших патрулів. Долучаться до контролю дотримання карантину у місті патрульні поліцейські.

Шевчук
Шевчук

- Стихійну торгівлю на Шептицького «відпрацюємо», - додає начальник обласного управління патрульної поліції Богдан Шевчук. – Сподіваємося на співпрацю із працівниками міського відділу поліції. Будемо стежити за тим, щоб не було хаосу через черговий етап послаблення карантину, який стартував із 5 червня.

При цьому міський голова Сергій Надал наголосив: правоохоронці насамперед займатимуться превентивною діяльністю, тож каратимуть лише тих, хто злісно порушуватиме правила, що діють під час адаптивного карантину.

Фото - з трансляції засідання Штабу на сторінці Сергія Надала у соціальній мережі «Фейсбук»

Вибір читачів за тиждень

Відео