Село Мильно, що на Тернопільщині - колиска історії поколінь (фоторепортаж)
Які таємниці та цікавинки приховують села Тернопільщини безумовно цікавить багатьох. Наша журналістка розповість, що особливого у Мильно, Тернопільської області.
Село у Залозецькому краї ставків та лісів розташувалось у місці, в якому легко заблукати, де жили поселеннями поляки ще із 17 століття, де йдучи лісом, натрапляєш на старе кладовище, а із Гонтової гори видно навіть сусідню область.
[gallery order=«DESC» columns=«1» size=«full» link=«file» ids=«156978,156977»]Тут досі живе дух історії: у селі чимало пам'яток, неможливо не відзначити хоча б готичний костел села, який збудували свого часу поляки. Місцевий історик Михайло Орестович розповідає, що будівля пережила обстріл, але камінь настільки якісний, що поки стоїть, а поляки приїздять у село своїх предків відвідати старий храм, знайти їх могили, побувати на Гонтовій горі.
До речі про гору Гонтову, в області об'єкт є унікальним, її висота становить понад 400 метрів над рівнем моря. Гонтова гора є фрагментом Товтрової гряди. Та не природою єдиною, розповідають, що в низинах гори жило польське поселення ще із 17 століття, та за трагічних обставин операції Вісла люди були змушені покинути ці місця.
У селі також знаходили елементи Висоцької культури та типове давнє поховання пари в обіймах. Степи навколо бережуть багато елементів, що вдалось зберегти, можна побачити у місцевому музеї, де зібрано старі речі із будинків, розкопок. Шукачі металу й антикваріату ці місця люблять, але що знаходять, показувати не поспішають.
Місць, де історія минулого все ще вирує в повітрі через урбанізацію тепер мало, але це точно одне із небагатьох, тут ніби зцілюєшся силою історії, тут розумієш цінність поколінь.
[gallery order=«DESC» columns=«1» size=«full» link=«file» ids=«156981,156984»]Фото автора