Тамара Коблик

Що зробити з ялинкою після свят: поради

1973 новорічних деревця були продані на Тернопільщині

Як повідомили в державному підприємстві «Ліси України», понад 16 800 ялинок реалізували філії Подільського лісового офісу за час передноворічної кампанії. З них 1973 новорічних деревця були продані на Тернопільщині. Про це пише «Сільський господар».

Лісівники застерігають, що опісля свят живу новорічну ялинку викидати до сміттєвого контейнера не можна. Дерево слід правильно утилізувати. Вони додали кілька порад, що робити з ялинкою після свят: 

  • Найпростіший спосіб - віддати на утилізацію до спеціальних приймальних пунктів, які працюють в кожному місті. Там дерево подрібнять на тріску. 
  • Якщо дерево ще зелене і хвоя не обсипалася, то його можна віддати в зоопарк або на ферму. Це чудове джерело вітаміну С та інших поживних речовин для багатьох тварин. 
  • Хвоя цінна для фермерів. Ялинкові голки відмінно підходять для мульчування рослин на городі чи в саду. Під шаром хвої приблизно в три-п'ять сантиметрів довго зберігається волога, що дозволяє рідше поливати рослини, і створює сприятливе середовище.  
  • Хвоя відмінно підходить в якості добавки до ґрунту для журавлини, чорниці та інших ягідних культур.  


Відомо також, що хвоя має насичений запах із корисним для дихальних шляхів ефектом. 

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео