Старт цукрового сезону може зірватися (Агро-новини)
Українські виробники цукру зіткнулись з нестачею піввагонів і критих вагонів. Через те, що «Укрзалізниця» не може покрити і половини потреб заводів, може бути зірвано старт цукрового сезону, до початку якого залишилось 2 тижні.
Про це повідомляє «Логіст».
Підприємства з виробництва цукру мають безперервний цикл виробництва, тож нестача вагонів може призвести до серйозних проблем.
– Цукрові заводи для здійснення виробничо-технічної та господарської діяльності використовують значні обсяги перевезення – більше 2 млн т різних вантажів залізничним транспортом. Це і цукровий буряк, і вугілля, вапняковий камінь, кокс, цукор тощо. Тому така ситуація викликає хвилювання, адже це пряма можливість зірвати початок виробничого сезону і зовнішньоекономічні контракти на поставки цукру, як всередині країни, так і за кордон, а це чималі збитки, – наголошує керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило.
Наразі більшість цукровиробників скаржиться на труднощі в логістиці. Деякі з них перейшли на перевезення автотранспортом, проте більшість залежить від послуг залізниці.
Україна за 10 років збільшила експорт меду у 20 разів
Встановлюючи кожного року рекорд з експорту меду, Україна за 10 років збільшила поставки на зовнішні ринки у 20,5 разів. Так, у 2017 р. експортні об’єми складали 67,8 тис. т на суму $133,9 млн. Про це повідомила експерт ФАО Анна Бурка у своїй доповіді під час круглого столу «Місце під сонцем: ефективність медового бізнесу в Україні».
Україна виробляє 4-5% світового меду, що забезпечило їй третє місце серед світових експортерів з часткою у 10%. В Європі наша країна посіла перше місце за виробництвом природного підсолоджувача.
За 10 років структура експорту українського меду дещо змінилась, головним чином, через майже нівелювання частки експорту до СНД. Хоча основним покупцем солодкого товару з України залишаються країни Євросоюзу. Минулого року наша країна поставила на ринки ЄС 71% свого експорту меду. Частка США та Канади ставила 23%, а країн Азії – усього 5%.
Фото з відкритих джерел