Тернопіль має на кого рівнятися: світові практики і нові відкриття підземного світу незабаром у нашому місті (фото)
Розкопки древніх підвалин, раніше незвіданих сучасниками – тривають. Скоро перед тернополянами відкриється ще один, містичний світ історії, багатий на експозиції та відкритий для огляду туристам.
Зазвичай подорожуючі привозять приємні відгуки та враження з Умані, де облаштували печери і поряд цікаві локації для приїжджих:
-
Вся Умань просякнута таємничими підземеллями, не виняток і Василіанський монастир, який завжди славився своїми підземними ходами. Численні обвали у старій частині міста – «Раківці», на місці ратуші, нинішнього ринку й церкви, являли світу величезні тунелі з арками, кам’яними стінами, іноді (як повідомлялося в київській пресі кінця 20-их рр. XX ст.) навіть вибіленими, - поділився з тернополянами Богдан Боденчук. - Один із знайдених ходів був обкладений цеглою виробництва XVIII ст. і вів з монастиря до крутого схилу річки Уманки. Хід був висотою з людський зріст, шириною – майже півтора метри. Пізніше знайдено ще три підземні ходи, що починалися від стін монастиря. За легендою в цих ходах заховані скарби. Попереджаю, одразу, якщо ви вирішили спуститись в підземелля, одягайтесь тепліше. Екскурсію для вас проведе монах-екскурсовод Володимир Шварсман …
Тернопільські ентузіасти з організації «Сity Project».
-
Зараз, наприклад, ведеться робота з боку міської ради для отримання гранту від ЄС на реконструкцію призамкової території. Крім того, в дану програму закладений пункт про створення інтерактивної експозиції та створення камери тортур в підземеллі Замку із застосуванням технологій VR, - розповідає голова ГО Андрій Кір. – Зараз йде мова про те, що при майбутніх розкопках, якщо будуть знаходитися залишки тунелів чи старих фундаментів, які будуть непридатні для екскурсій - накривати їх спеціальним склом для огляду з вулиці (польський досвід). Та і вже в наших перших екскурсіях ми використовували відеопроектори для візуалізації в підземеллях та аудіо-апаратуру щоб передати звуки старого міста.
Наші містяни беруть приклад з досвіду сусідів-поляків.
- Замосць, Польща (в першу чергу)і Люблін, - додає Андрій.
Фото: Терен