Віра Олександрович

Тернопіль звикає до життя по-новому: транспорт, дитячі садочки, пришкільні табори (фото)

Вітрук

До Курівців Зборівського району доводиться на один рейс відправляти відразу два автобуси, а в садочки Тернопільської громади щодня приводять усе більше і більше дітей.

Саме цим живе Тернопіль у часі адаптивного карантину. Про це йшлося під час засідання оперативного Штабу із подолання надзвичайної ситуації вчора, 5 червня. Також там обговорювали епідемічну ситуацію, плани боротьби із порушниками карантинних вимог та інші зміни, що відбудуться 10 червня.

Штаб3
Штаб3

Про стан справ із громадським транспортом у Тернопільській міській територіальній громада (МТГ) розповів начальник міського управління транспорту і зв’язку Олег Вітрук.

- Ми щоденно моніторимо ситуацію, - каже він. – Кількість транспорту також збільшуємо щодня. Наразі територією МТГ курсують 134 автобуси і 50 тролейбусів, а також діють 4 приміських маршрути. На них постійно виїжджають 5 автобусів. Чому? Тому що через відсутність електричок у тому напрямку ми мусимо у Курівці відправляти по 2 автобуси на кожен рейс. Там було суттєве перевантаження транспорту. Тепер цього немає.

Водії стежать за тим, щоб у салонах були зайнятими лише сидячі місця, а також – щоб усі пасажири були у масках. Іноді трапляються порушення, визнає чиновник.

- Окрім того, просив би рішенням Штабу зняти обмеження на проїзд у транспорті дітей віком до 14 років, - додає він. – У місті вже відкрили гуртки, спортивні секції, а добратися туди самотужки діти не можуть. Батьки не завжди мають змогу брати чадо за руку, аби доїхати у транспорті.

Цю норму присутні на засіданні відразу запропонували взяти до уваги. Окрім того, всіх втішила новина про те, що експрес-тестування водіїв і кондукторів громадського транспорту не дало жодного позитивного результату.

Похиляк
Похиляк

- Щодня у дитячих садочках малят більшає, - каже начальниця міського управління освіти і науки Ольга Похиляк. – Але наразі в середньому у групах 8-9 дітей. Тобто перевищення немає.

За її словами, усіх працівників цих навчально-виховних закладів протестували на коронавірус. Хворих не виявили. Тож принагідно Ольга Похиляк попросила батьків відповідально ставитися і до здоров’я своїх та чужих дітей, і до здоров’я працівників садочків. Тобто за найменших ознак інфекції залишати малечу вдома.

- Підготовка пришкільних таборів до роботи триває, - стверджує пані Похиляк. – До нас звертається багато батьків, яким це потрібно. Однак в управлінні Держпродспоживслужби поки що не дають дозволу на подібну діяльність. Ми були готові відкривати такі бори уже 15 червня, але немає відповідних вказівок і роз’яснень МОЗу.

Поворозник
Поворозник

На щастя, у підпали сухої трави, сміття і баків для відходів у місті вже перестали «бавитися». За інформацією начальника міського управління ДСНС Віталія Поворозника, у місті за останні 7 днів сталася лише одна пожежа. На вул. Стадникової, 26 горіла покинута будівля. Тож наразі рятувальник зосередилися на перевірці культових споруд, де віднедавна дозволили проводити богослужіння.

Фото - з трансляції засідання Штабу на сторінці Сергія Надала у соціальній мережі «Фейсбук»

Вибір читачів за тиждень

Відео