Тернопіль відзначає День пам'яті і примирення (фоторепортаж)

День пам'яті і примирення, а також 71-шу річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні сьогодні, 8 травня, у Тернополі відзначають урочисто. 

Усе прозвучали і слова вітання, і скорботні спомини, і молитви за загиблими у всіх війнах, у тому числі – і на сході України під час так званої АТО. До слова, поліцейські працювали у посиленому режимі, аби не допустити диверсій. Спокій тернополян оберігали і військові. Втім, усе минуло спокійно, обійшлося без провокацій.

Мітинг-реквієм розпочався у «Старому Парку» о 10 годині. Участь у ньому взяли кілька сотень тернополян. У натовпі було багато людей у камуфляжі – ветерани-афганці і вояки АТО, а також військовослужбовці, які зараз проходять службу у 44-й окремій артилерійській бригаді Тернополя.

Священики різних християнських конфесій відслужили панахиду.

- Так, ми бачимо нині багато негараздів у нашій державі, а також - бажання розділити Україну – схід, захід, північ, південь, - каже настоятель Свято-Троїцького духовного центру, що розташований в Тернополі на масиві "Сонячний, отець Анатолій Зінкевич. – Але ми помічаємо основне – прояв в українській душі того славетного козацького духу…

Вітальне слово виголосили представники обласної і міської влади. Після чого голова обласної держадміністрації Степан Барна вручив семи військовим посвідчення учасників АТО.

- Хочу подякувати усім небайдужим людям, які нас підтримували там і продовжують підтримувати. Тому що без підтримки простих людей, сімей і родичів, друзів, знайомих там було б дуже важко, - каже капітан запасу медичної служби Святослав Гердицький. – Це найбільша мотивація, яка нас там тримала…

Кореспонденту «Терену» вдалося поспілкуватися із єдиним ветераном Другої світової війни, який прийшов на мітинг-реквієм, аби побачити побратимів, але на жаль, нікого не знайшов. Олександр Володимирович Помазан потрапив на фронт у 1943 році - 18-річним.

- Досі все пам’ятаю, ніби то лише вчора було, - каже він. – Я потрапив під мобілізацію, тоді забирали всіх – від 18-ти до 55 років. Я мав лише семирічну освіту, тому так і пройшов до Перемоги звичайним рядовим солдатом.

Опісля тернополяни поклали квіти до монументу Слави і скульптури «Материнський поклик». Згодом представники влади і громадськості також відвідали могили жертв сталінських репресій, воїнів, загиблих у роки Другої світової війни і бійців АТО, які поховані на Микулинецькому кладовищі.

Віра ОЛЕКСАНДРОВИЧ

Фото автора

Вибір читачів за тиждень

Відео