Орест Сарматський

Тернопільські бджолярі теж проти авіаобробки полів

bdzholy-pasika-kurkul-30770 (1) (Copy)

Пасічники виступають за заборону обробітку полів пестицидами за допомогою авіації.

Як повідомляв Терен минулого тижня в Іване-Пустому Борщівського району понад 250 осіб отруїлися через використання пестицидів за допомогою авіації.

Такий метод завдає шкоди не тільки людям, але й і комахам, зокрема, бджолам.

Тому пасічники Тернопільщини підтримують своїх рівненських колег, які подали звернення голові облради з проханням, щоб облрада проголосувала за рішення, яке б заборонило вносити пестициди та інші агрохімікати на поля Рівненщини за допомогою авіації. Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на rivnepost.rv.ua.

Аргументують своє прохання пасічники тим, що пестициди мають канцерогенний та мутагенний вплив на людину, а також забруднюють навколишнє середовище.

Бджолярі нарікають, що найнебезпечніший метод розпилювання агрохімікатів — саме авіаційний, адже він забруднює повітря на значній відставні від самих полів.

Зазначимо, що рівненські пасічники вже давно і активно ведуть боротьбу проти агрофірм, які працюють біля Рівного. Скаржаться, що після обробки полів починають масово гинути бджоли.

Пасічники вже просили місцеву владу зробити навколо Рівного двадцятикілометрову буферну зону, в якій би було заборонено взагалі будь-яку обробку полів агрохімікатами.

Вибір читачів за тиждень

Відео