Тернопільські декларанти полегшено зітхнули
Упродовж цього місяця до Тернопільського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» часто зверталися за консультаціями представники громад щодо нових правил заповнення електронних декларацій.
Радник з питань місцевого самоврядування та децентралізації Михайло Лисиканич проаналізував чинне законодавство та підготував роз’яснення для оприлюднення на нашому сайті.
Отож, головна новина – продовження терміну подачі електронних декларацій до 1 червня 2020 року.
Також розширюється перелік відомостей, який декларант має подавати щодо себе і членів сім’ї. Змінилася норма щодо подання виправленої декларації. Зокрема, встановлюється, що декларант протягом семи днів після подання декларації має право подати виправлену декларацію не більше трьох разів.
– Щодо самого процесу декларування, то за новими правилами, виключається обов’язок подання декларацій громадськими активістами – фізичними особами, які займаються антикорупційною діяльністю. Також зменшено перелік випадків, у яких зобов’язані подавати декларації, для представників громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації, інших осіб, які входять до складу конкурсних комісій, громадських рад, рад громадського контролю тощо, – коментує Михайло Лисиканич, радник з питань місцевого самоврядування та децентралізації.
У трьох типах декларацій за 2019 рік, це – щорічна, після звільнення, кандидата на посаду – більше не потрібно зазначати:
* унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї;
* зареєстроване місце проживання членів сім’ї суб’єктів декларування;
* належність до національних публічних діячів;
* об’єкти декларування, які перебували у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї протягом не менше половини днів звітного періоду;
* членів сім’ї суб’єкта декларування, які спільно з ним проживали сукупно протягом не менше 183 днів протягом року;
* банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких у суб’єкта декларування або членів сім’ї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно;
* криптовалюти;
* трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї.
З іншими роз’ясненнями, які підготував радник Тернопільського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Михайло Лисиканич, можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, що Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами – членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
Фото з допису та Letychiv.Km.ua