Тернополяни частіше обходитимуться без адвоката
Безплатну правову допомогу тернополяни зможуть отримати протягом року не більше 6 разів. Також у конкретних ситуаціях її припинятимуть. Окрім того, відтепер в окремих справах інтереси клієнтів у суді можуть представляти працівники системи надання безплатної правової допомоги. Про це йдеться у змінах до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», які нещодавно вступили в дію.
Йдеться про доповнення статті 21 Закону, де передбачено, що центр може уповноважувати своїх фахівців надавати допомогу в деяких спорах.
Це ті, що виникають:
– з трудових відносин;
– щодо захисту соціальних прав;
– малозначні спори щодо представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, вкрай важливим є те, що зміни до Закону також уточнюють важливий аспект – порядок припинення надання БВПД.
– Часто ми стикалися із ситуацією, коли наш клієнт залучав іншого представника у справі, але при цьому законодавчо не було врегульовано питання припинення надання правової допомоги адвокатом чи представником центру. Так само, якщо людина оголошена у розшук у кримінальному провадженні, визнана безвісно відсутньою або оголошена померлою, тепер припиняється надання БВПД, – зазначив Олексій Бонюк.
Змінами до закону також доповнено перелік підстав та уточнено порядок заміни адвокатів або працівників центрів з надання БВПД, які надають таку допомогу. Серед підстав можуть бути, зокрема, зміна підсудності провадження чи підслідності кримінального правопорушення, відмова адвоката (чи представника центру) від виконання доручення з підстав, передбачених законом, тощо. Крім того, неналежне виконання адвокатом своїх зобов’язань за умовами договору є підставою для його заміни та виключення з Реєстру адвокатів, які надають БВПД.
Зміни до законодавства у сфері надання безоплатної правової допомоги внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання».
Фото з відкритих джерел