Тернополяни Сергій Сірий і Василь Дунець поєднали у піснях кленовий лист із калиновим гроном (відео)

avtorskaya-pesnya-gytara-bard

Нині в Канаді проживає близько півтора мільйона осіб українського походження. Масове переселення туди українців почалося ще наприкінці XIX століття. Тоді канадський уряд активно заохочував широку імміграцію з Центральної, Південної та Східної Європи. Перші українці-переселенці з’явилися у Канаді у 1891 році.

Цьогоріч виповнилося 125 років з часу освоєння вихідцями з України канадських просторів.

Саме цій даті й присвятили пісні «Так, ми українці!» та «Рушники з України» тернопільські автори: поет-пісняр Сергій Сірий та композитор і виконавець Василь Дунець.

«Я не був у Канаді. І ніхто з моєї родини ніколи туди на заробітки не подавався, – каже Сергій Сірий. – Але не раз чув від людей, які свого часу виїхали на постійне проживання у край кленового листя і уже туристами поверталися до нас, з яким трепетом вони ставляться до України, її історії, до своїх витоків, як щиро вболівають за нашу державу. Впевнений, що туга за калиновим краєм живе у серці чи не кожного громадянина Канади українського походження».

dscn0129
dscn0129

«І це справді так, – погоджується Василь Дунець, рідні якого мешкають у Канаді. – Бо той, хто з тих чи інших причин змушений був залишити Україну, або ж народився за океаном в українській родині, серцем і душею назавше поєднаний із землею предків. У цьому я не просто переконаний, а й пересвідчився, виступаючи з концертами у Торонто, Едмонтоні, Вінніпегу, Монреалі, численних невеличких канадських містечках».

1
1

Відеоверсії пісень «Так, ми – українці!» та «Рушники з України» днями оприлюднені в Ютубі:

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=sAjwEEnQ8tU[/embed] [embed]https://www.youtube.com/watch?v=ruIh1tx3nWs[/embed]

Вибір читачів за тиждень

Відео