Тернополяни відтепер можуть творити у Мистецькому кластері (фото)
Отримати більше можливостей для реалізації мистецьких проектів відтепер можуть тернополяни. Митців та учасників відповідних організацій запрошують долучатись до Мистецького кластеру, який презентували 15 травня у фундації «Справа Патріарха Йосифа».
- Ми маємо багато успішних проектів, про які варто знати, - зазначив ініціатор створення кластеру заступник мера Леонід Бицюра. – Кластер діятиме у гнучкому форматі для спільної реалізації роботи, її відточення та залучення нових структур. Мистецькі проекти таким чином отримають більше інформаційного поширення та популяризації. А їх реалізацію пришвидшить створене нами об’єднання мистецьких закладів, творчих спілок, громадських організацій та окремих митців.
До Мистецького кластеру Тернополя вже увійшли Тернопільська дитяча художня школа ім. Бойчука, управління культури і мистецтва Тернопільської міської ради, управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільський обласний навчально-реабілітаційнй центр, Галицький коледж ім. В. Чорновола, Тернопільська дитяча музична школа №2, музичне училище училище ім. С. Крушельницької, Тернопільська міська централізована бібліотечна система, Центр творчості дітей та юнацтва, Тернопільська обласна експериментальна комплексна школа мистецтв ім. І. Ґерети, інститут мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, Тернопільський центр дозвілля та молодіжних ініціатив ім. О. Довженка, креативна студія «ІРИска», Тернопільська кінокомісія, мистецьке об`єднання «Коза», платформа альтернативної освіти «Коло», соціальна ініціатива «Єднання поколінь», Тернопільський IT-кластер, Палац культури «Березіль». Долучитись до Мистецького кластеру Тернополя можуть всі бажаючі мистецькі організації та митці.
Митцям наголосили, аби отримати можливості, потрібно показати результати.
- Ми знаємо, що є у Тернополі проект «Слимак», який збирає митців у підвалі, - зазначив начальник управління культури Олександр Смик. – Для того, щоб, до прикладу, отримати приміщення, потрібно заявити про себе і свої результати. Це означає, що митцям слід написати проект, а нам перевірити його ефективність. Тоді можливості розширюватимуться.
Наприкінці презентації підписали Меморандум про співпрацю установ галузей культури, освіти, соціального захисту, мистецьких організацій, спілок міста й області.
Фото автора та з відкритих джерел