Тернополянин Владислав Лавнікович: «В світі поважають сильних» (фото)
Уже декілька років у Тернополі набирає популярності мистецтво бойового гопака. Як воно повернулося на терени нашої області? Чого, окрім самого бою, навчають на тренуваннях? Та чому хлопців із самого дитинства потрібно навчати мистецтву боротьби? Все це та багато іншого ТЕРЕНу розповів тренер із бойового гопака Владислав Лавнікович.
Звідки ти взагалі дізнався про бойовий гопак?
Про цей вид спорту я дізнався ще задовго до того, як він з’явився у Нетішині, звідки я родом. Мені потрапила до рук книга, де було написано про цей вид мистецтва і розумів, що бойовий гопак – це не просто українське бойове мистецтво, то набагато більше. Тут і ідеологія, і світогляд українського воїна. І от коли я дізнався про гопак, то відразу знав, що буду ним займатися.
А як ти із Нетішина потрапив у Тернопіль?
З’явилася можливість заснувати у Тернополі осередок бойового гопака. І мені довірили почесну місію це зробити.
Чи важко було розвивати тут цей вид бойових мистецтв?
На початках було важко, хлопці – новенькі. Треба було все починати з нуля. Суто в такому тренувальному плані – це було найважче. Нині вже ті хлопці, які були на початку учнями, мені допомагають, дають настанови меншим. Десь коригують їхню техніку, десь підказують.
Як взагалі проходять тренування з бойового гопака?
Ми не обмежуємося тренуваннями в залі. Ми проводимо заняття на природі. Окрім того, у нас кожного року відбуваються табори. Зазвичай, проводимо їх у лісі чи біля річки, аби хлопці і дівчатка могли ще й оздоровитися. Не можна займатися бойовими мистецтвами, не маючи якоїсь мінімальної підготовки. Також на таборах ми читаємо лекції із історії України. Участь у таборах може взяти кожен охочий, незалежно від того, чи є він нашим учнем. Там тренування для новеньких проводяться окремо.
Скільки людей зараз приходить до тебе на тренування?
В кожному з осередків на Тернопільщині нині займається приблизно 30 людей. Зараз вже є гуртки в Тернополі, Хоросткові, Монастирисьці. Цього літа ми плануємо показові виступи, тож думаю, що охопимо ще декілька районів. Віримо, що тут буде потужна Тернопільська федерація з бойового гопака. Будемо проводити обласні змагання.
Що, на твою думку, дає бойовий гопак сучасній молоді?
Вона пробуджуєть від того заколисування, що насаджується інтернетом, вулицею. Оця мода на пияцтво, сигарети починає зникати. Бо у хлопчиків з дитинства тече жага до боротьби, до війни, а бойовий гопак допомагає це все в них розвивати.
Тобто бойовий гопак виховує не лише бійців, а й патріотизм?
Так! Гордих патріотів, здорових та адекватних, не шовіністів та радикалів, а людей, які цінують своє та при потребі своє рідне можуть захистити та відстояти. І це є нормально, тому що в світі поважають сильних. А слабких, окрім того, що зневажають, ще й добивають!
Фото автора