Орест Сарматський

Ціна на олію нарешті знижується (Агроновини)

0401 (Copy)

Минулого тижня ціни на олію сягнули рекордного рівня, а на соєву також виросли на тлі активізації попиту, що підтримало котирування соняшникової олії.

Проте наприкінці тижня ціни розвернулися донизу на тлі фіксування прибутків трейдерами та слідом за зниженням нафтових котирувань, які й були головним чинником підтримки цін на рослинні олії.

Ціни пропозицій української соняшникової олії також виросли до 1430-1460 $/т, що підвищило закупівельні ціни на соняшник.

Проте аграрії мають значні фінансові ресурси, тому не поспішають реалізовувати соняшник, очікуючи зростання цін до максимумів попереднього сезону – 25 тис грн/т.

Джерело: agrarii-razom.com.ua

 

Оприлюднено перелік сільгосптехніки, 25% вартості якої компенсує держава

0402 (Copy)
0402 (Copy)

Мінекономіки затвердило перелік української сільгосптехніки, вартість якої відшкодовується державою в рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».

Так, до оновленого переліку включено 203 підприємства, номенклатура їх продукції збільшилася на понад 2 000 одиниць с/г техніки – до 16 802 найменувань.

- Ми продовжуємо розширювати інструменти підтримки національного виробника, доповнивши Перелік сільгосптехніки, яка підлягає компенсації, новими заводами-виробниками. Це гарний стимул для виробників – реалізувати свою продукцію та збільшити доходи, а фермерам – оновити свій парк сільгосптехніки, адже держава відшкодовує 25% її вартості, - прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Олексій Любченко.

Зокрема, оновлений Перелік включає трактори, самохідні та причіпні обприскувачі, комбайн зернозбиральний самохідний, спеціальні автомобілі сільськогосподарського призначення (зерновози), посівні комплекси, агрегати та аплікатори для внесення рідких мінеральних добрив. Тут же - жниварки для збирання соняшнику, кукурудзи та інших зернових культур, ріпакові столи, зерноочищувальні сепаратори, технологічне обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, обладнання для систем крапельного зрошення, зерносушарки, вагове обладнання для зважування сільгосппродукції, напівпричепи, ґрунтообробна техніка, обладнання для утримання ВРХ та свиней.

Із Переліком вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3qxCRpz

Джерело: agrarii-razom.com.ua

Вибір читачів за тиждень

Відео