У Бережах відбулося дійство, яке об’єднує усіх (фото)
22 листопада, на подвір’ї Бережанського агротехнічного інституту відбувся Віче-реквієм з вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам`яті Героїв Небесної Сотні, який зібрав викладачів і студентів інституту, священнослужителів різних релігійних конфесій, представників районної та міської влади, членів громадських організацій, місцевих активістів та небайдужих мешканців міста.
Короткий екскурс в історію цієї сумної і водночас величної дати провів кандидат історичних наук, доцент кафедри гуманітарних дисциплін Луговий Б.В. Народний аматорський студентський хор, під керівництвом Плонки О.Р., виконав пісну «Герої не вмирають», а Більський Тарас присвятив полум’яні поетичні рядки навіки нашому студенту герою Небесної Сотні Устиму Голоднюку, пишуть у спільноті «ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут». Всечесні отці відслужили пам’ятну панахиду за всіма героями, що полягли за гідність і свободу України. Хвилиною мовчання усі присутні вшанували світлу пам’ять наших співвітчизників, які віддали своє життя за майбутнє України і поклали квіти та поминальні лампади до Пам’ятної дошки Героя України Устима Голоднюка. В пам'ять усіх, хто вистояв, у пам'ять усіх постраждалих, на честь усіх загиблих, у підтримку всіх українських бійців на фронті – маємо пам'ятати цей історичний День.
Довідка. 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь початку в цей день двох революцій в українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Метою запровадження пам’ятної дати стало донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість із них – молоді, сильні. Ті, що тільки починали жити.