![](/uploads/media/96/7c/967cf39252d374f7be499d138ddb7791_orig_thumb.jpg)
У міській лікарні на Тернопільщині вперше зробили складну операцію на серці (фото)
Чоловік раніше двічі переніс інфаркт, з часом до проблем додалась тахікардія, тож йому імплантувати кардіостимулятор
![](/uploads/media/9d/cd/9dcdf2f452bec776168627365d46a6d6_w1920.jpg)
Днями у Чорткові відбулась історична подія для нашої медицини. У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор. Оперативне втручання чортківські лікарі виконували спільно із фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова (м. Київ). Про це розповіли на сторінці Чортківської міської ради у фейсбуці.
Сам пристрій лікарня безкоштовно отримала від Міністерства охорони здоров’я, його вартість становить понад 300 тисяч гривень
Як розповів сам пацієнт, раніше він двічі переніс інфаркт, з часом до проблем додалась тахікардія. Згодом чоловік все частіше скаржився на задишку, втомлюваність, загальну слабкість, зрештою йому діагностували повну блокаду лівої ніжки пучка Гіса, що стало показом до імплантації кардіостимулятора.
![](/uploads/media/35/29/3529dc9995c4456657eb4d645b23ff57_w1920.jpg)
Пацієнту імплантували кардіовертер-дефібрилятор з метою відновлення та нормалізації порушень ритму серця, простими словами – він дозволить ослабленому серцю ритмічно битися. У пацієнтів, яким імплантували такий пристрій, навіть після перенесених інфарктів тривалість і якість життя значно поліпшується.
Мене у лютому чотири рази госпіталізовували у лікарню з проблемами серця, так далі тривати не могло. Завідувач кардіологічного відділення Тарас Сивак розповів, що Чортківська лікарня отримала від МОЗ ці трикамерні кардіовертери-дефібрилятори і що у мене є усі покази до його імплантації. На жаль, колись не було таких сучасних методів лікування… У суботу мені виконали операцію, ввечері я вже самотужки вставав. Зараз добре себе почуваю, відновлююсь. Через 10 днів після операції їду у Київ на першу перевірку. Вражений і щасливий, що у Чорткові є можливість отримати медичні послуги такого високого рівня, – розповів пан Степан.
![](/uploads/media/9e/6f/9e6fbff16a1d70c63dc63cae9f712b5c_w1280.jpg)
Операцію виконували лікар-хірург відділення лікування складних аритмій з рентгенопераційною Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова Євген Перепека, а асистували йому фахівці Чортківської лікарні Тарас Сивак, Денис Хаблак, Марта Оробчук, Тарас Мазур, Роман Михальчук, Наталія Шишка.
Читайте також: Вийняли серце, щоб видалити пухлину: унікальну операцію зробили у Тернополі (фото)
![](/uploads/media/65/c1/65c15d250402ffb7387ccb55c759f472_w640.jpg)
Фото Чортківської центральної міської лікарні