Орест Сарматський

У США українці розробили роботів-грибозбирачів (Агроновини)

2201 (Copy)

У США українці Петро Шмигельський, Денис Котелович, Олег Боднар та Олексій Вишневський створили стартап Reest з будівництва роботів-грибозбирачів.

Ці роботи на 30% мають зменшити витрати на робочу силу та працювати попри епідемії.

Про це повідомляє The Robot Report.

- Ми розробили наш захоплювач, який очікує на патент, і який дуже добре працює спеціально для грибів. За допомогою нашого програмного забезпечення ми можемо точно визначити ті гриби, які слід збирати, використовуючи глибинні камери та комп’ютерний зір, — розповів співзасновник стартапу Денис Котелович. 

При цьому робот не пошкоджує гриби, вони не темнішають.

Reest планує брати з фермерів по $0,2 за збирання 1 кг грибів роботами. Тоді як збирання людьми обходиться у $0,3/кг. Через оптимальні терміни збирання має збільшитися й урожайність.

Нині стартап збирає капітал для створення 100 роботів протягом наступних 18 місяців.

«Супердефіцит»: в Україні не вистачає трактористів

Сучасної техніки в аграріїв Херсонщини стає більше, ніж фахівців, спроможних на ній працювати. Так, лише з початку нинішнього року в області зареєстрували 725 тракторів і 94 комбайни.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Водночас атестували й переатестували тільки 322 трактористи, наводять приклад для порівняння у Головному управлінні Держпродспоживслужби Херсонщини.

2202 (Copy)
2202 (Copy)

Не дивно, що фермери та власники сільськогосподарських підприємств готові сплачувати тим же “супердефіцитним” трактористам і комбайнерам, котрі вміють управляти новітніми «Класами» і «Джон Дірами», цілком європейські зарплати, аби лишень утримати їх на роботі.

Зарплати у півтори-дві тисячі євро на місяць у сезон збирання врожаю тепер для них цілком звичайна річ.

Та від загострення кадрових проблем, виниклих через “оптимізацію” системи професійної освіти, це не рятує.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео