У Тернополі навчали борщівським вишивальним технікам (фоторепортаж)
Сьогодні у відділі міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась творча зустріч «Барвистий світ вишиванки». Майстриці-вишивальниці та співзасновниці школи борщівської вишиванки Вікторія Кривоніс та Майя Юркевич провели майстер-клас з давніх вишивальних технік.
– Вишиванням я займаюся з дитинства, до цього мене привчила бабуся, а от саме борщівською сорочкою я захопилася близько п’яти років тому, коли поїхала у Борщів на фестиваль та побувала в краєзнавчому музеї, де побачила борщівську сорочку, яка мене дуже вразила. Ці узори я поклала на свою першу сорочку, – поділилася Майя Юркевич.
Майстрині розповіли, що подібні майстер-класи проводять не лише в Україні, а й за кордоном. У зв’язку із карантинними обмеженнями такі заходи проводять онлайн, проте зізнаються – таку практику використовували ще до пандемії.
– Ми старалися навчити якомога більше людей, бо вважаємо, що ці сорочки заслуговують на те, щоби про них взнала не лише Україна, а й весь світ. Це унікальне явище, воно є неповторне, такої краси більше ніде нема і ми хочемо поширити знання про борщівську сорочку, – розповідає Вікторія Кривоніс.
Також на захід запросили жіноче вокальне тріо «Солов’ї Галичини» Тернопільської обласної філармонії. Колектив зачарував своїм співом усіх присутніх, виконавши українські народні пісні.
– Мені складно уявити, як колись люди могли придумати такі візерунки та вишивку. Моя вишиванка, як виявилося, – це буденна, проте для мене це шедевр. Сьогодні вишивають багато сучасних реплік, але вони і близько не виглядають так, як оця. Вона особлива, – розповідає про свою борщівську сорочку Надія Татарчук, представниця вокального тріо.
Майстер-клас відвідали студенти кооперативного коледжу та Західноукраїнського університету. Можна було ознайомитися з двома вишивальними техніками, які притаманні борщівським вишиванкам, – «колодки» та «колодочки».
– Потрібно пам’ятати та берегти вишивку, тому що це наші традиції, на них складається все наше суспільство, а без традицій не буде держави, – вважає учасниця майстер-класу Вікторія Рижук.
Фото авторки