
У Тернополі вшанували чотирьох медиків, які загинули на війні (фото)
День вшанування загиблого медика вперше відзначають 10 липня в Україні

Меморіальну дошку чотирьом медикам із Тернопільщини, які загинули внаслідок збройної агресії росіян, відкрили 10 липня в приміщенні обласної військової адміністрації. Про це повідомили у Департаменті здоров’я ОВА.
Троє з них – Андрій Місяць, Ярослав Жебелюк та Петро Сендецький – працювали в комунальних закладах, Ярослав Марків – був працівником приватної клініки.
Їх світлу пам'ять вшанували хвилиною мовчання в супроводі звукового сигналу серцебиття, що поступово сповільнюється і зупиняється, запалили білі свічки та встановили порожній стілець з білим халатом – як символ самопожертви та готовності до служіння.
Директорка департаменту Ольга Ярмоленко відзначила мужність загиблих медиків:
Вони виконували свою роботу в надзвичайно складних умовах — на лінії фронту, на прифронтових територіях. Саме завдяки таким людям ми маємо можливість працювати у відносно безпечних умовах. Це справжній приклад професіоналізму, гідності й мужності.
Такі акції пам'яті пройшли в кожній лікарні країни.
Нагадаємо, 10 липня в Україні вперше відзначають День вшанування загиблого медика. Це ініціатива, започаткована цьогоріч командою Відзнаки Орден Святого Пантелеймона.
Фото Департаменті здоров’я Тернопільської ОВА





