У Центрі науки Тернополя можна зіграти на променях та створити музику на ручках чаші
RGB-картини, фігури Ліссажу, Зоотроп Едмарка, співуча чаша, лазерна арфа, киплячий пісок – усі ці відкриття можна випробувати у Центрі Науки Тернополя, який сьогодні святкує річницю від створення. У такий день в закладі відкрили ІТ-музей. А відвідувачам розповіли про можливості пристроїв та подальші проекти для створення подібних наукових див.
У залі Центру науки ми бачимо RGB-картини, кожен колір яких по-різному відбиває червоне, зелене, синє світло і дозволяє поєднати в одному зображені три картини. А у пристрої «Фігури Ліссажу» при поштовху конусу залишається слід – утворюється флюресцентний візерунок, який назвали на честь французького математика – Жуль Антуан Ліссажу.
Співуча чаша при натиранні ручок видає звук. А якщо вдало підібрати частоту, то буде резонанс, що супроводжується звуком та фонтанчиками на поверхні води. Лазерна арфа має промені замість струн. А Киплячий пісок відображає природне явище хиткого піску. Коли збільшується кількість обертів пристрою, руки затягує в пісок.
Відкрили Центр науки завдяки перемозі на «Громадському бюджеті». Фінансувати заклад допомагає Міністерство спорту та молоді, міськрада та облдержадміністрація.
- Протягом року ми провели 1500 екскурсій в Центрі науки, - розповідає керівник Центру Христина Білінська. – Прийняли 15 тисяч відвідувачів. Ми увійшли в число 10 кращих молодіжних практик України. У майбутньому нас чекає фестиваль фізики, Наукові пікніки та інші проекти. Маємо мрію – перетворити Тернопіль на столицю старт-апів.
Фото, відео автора