У Центрі науки Тернополя відкрили лабораторію інновацій (фоторепортаж)
Сьогодні, 28 грудня, ГО «Центр науки Тернополя» відзначає 4 роки з дня заснування. З нагоди такого свята, команда Центру підготувала річний звіт діяльності та невеличке святкування, на яке зібралося чимало гостей. Окрім цього, у Центрі науки Тернополя офіційно відкрили лабораторію інновацій.
- Тут загалом практичні речі, можна користуватися нашими 3D принтерами, обладнанням, мікроскопами. Ідея полягає в тому, що кожна людина може прийти сюди і спробувати якийсь свій стартап. Центр відкритий до того, щоб тут можна було навчати дітей чогось нового, такого, чого немає в школах, і що є недоступним для дітей в домашніх умовах. Це такий стаціонарний майданчик для досліджень і для експериментів, - розповів Михайло Сиротюк, керівник ГО «Центр науки Тернополя».
- Ця лабораторія вона буде не тільки навчальною, де діти вивчатимуть основи робототехніки, мікробіології та іншого, але й практичною. Ми тут плануємо проводити різні гуртки, семінари, які б дозволили збагатити культуру нашого міста, - додає Андрій Пальчик, викладач кафедри комп’ютерних технологій ТНПУ ім. В. Гнатюка, кандидат технічних наук, співзасновник Центру.
У лабораторії інновацій нещодавно розпочали діяти легокурси для дітей віком 6-7 років.
- На таких легокурсах діти складають робота з конструктора, і не тільки роботів, є й інші цікаві завдання. завдяки поступовим крокам та урокам, дітки складають робота і в такий спосіб пізнають науку та навколишній світ, - розповідає Валерія Хориняк, керівниця легокурсів в ГО «Центр науки Тернополя». – Це лего базується на базі програмування. Діти не лише складають робота, але й вчаться його програмувати.
Під час святкування, для гостей свята та команди, провели цікаву наукову вікторину, також виступили із річним звітом, а наприкінці для дітей влаштували наукове шоу, де показали цікаві наукові досліди.
Керівники центру розповідають, попереду у них багато задумів. У планах - розвиток музею науки, збільшення кількості експонатів, на основі яких можна побачити те, як працює наука на практиці.
Фото авторки