У Європі прогнозують подорожчання картоплі (Агроновини)
Наступного сезону країни Євросоюзу наступного сезону припинять використання інгібітора паростків картоплі хлорпрофама (CIPC). Поки вчені працюють над альтернативними інгібіторами, фермери планують будувати овочесховища.
Про це повідомила пресслужба Української асоціації виробників картоплі.
Курт Корнеліссен та Ільзе Екхаут з Бельгійського тестового центру з вирощування картоплі визнають, що витрати на зберігання на середній та довгостроковий термін будуть вищими через заборону CIPC. Вони думають, що це збільшення буде вплине на контрактні ціни.
– У першу чергу труднощі матимуть експортери, що постачають картоплю на далекі відстані, в країна Африки та Азії. Процес сортування, пакування та транспортування займає близько двох тижнів, за які картопля може прорости, – йдеться у повідомленні.
Тим часом дослідники та організації шукають альтернативу використанню CIPC.
Визначено чотири альтернативи:
* малеїновий гідразид;
* м’ятна олія;
* 1,4-диметилнафталін;
* етилен.
Три останні застосовуються під час зберігання. А малеїновий гідразид застосовують у польовій фазі вирощування картоплі.
Коли CIPC відпадає, малеїновий гідразид є практично єдиною альтернативою для фермерів, що не мають спеціалізованих сховищ. А для тих, хто прагне торгувати картоплею цілий рік варто розглянути можливість побудови овочесховища.
В Україні подорожчали усі види м'яса
Протягом останніх двох років в Україні подорожчали усі види м’яса. Повідомляє УНН з посиланням на Антимонопольний комітет України.
Посилаючись на дані Державної служби статистики, в АМКУ поінформували, що середні споживчі ціни на тушку курки протягом 2017 р. подорожчали на 33%, протягом 2018 р. — на 9%.
– Отже, середня ціна за 1 кілограм тушки курячої у 2017 р. становила 48,58 грн, а в 2018 р. – 56,18 грн, – повідомили у Комітеті.
Крім того, подорожчали середні споживчі ціни на свинину: протягом 2017 р. – на 45%, протягом 2018 р. – на 10%.
– Середня ціна за 1 кілограм свинини у 2017 р. становила 94,92 грн, а в 2018 р. – 113,08 грн, – зазначили в АМКУ.
Також, зросли споживчі ціни на яловичину: у 2017 р. – на 28 %, а протягом 2018 р. – на 9%, від 101,88 грн/кг до 122,63 грн/кг продукту.
Фото з відкритих джерел