Орест Сарматський

Україна не може бути одночасно аграрною та наддержавою (Агро-новини)

е22 (Copy)

У заможній країні понад 5% ВВП не має забезпечувати агропромисловий комплекс.

Таку думку на V Agri Invest Forum висловив керівник Адампільського заводу з переробки сої Дмитро Мотузко.

2201
2201

За його словами, Україна не може бути одночасно аграрною та наддержавою, оскільки лише в бідній країні потреби країни забезпечують аграрії.

«Не варто порівнювати Україну з Європейським Союзом, де сільське господарство підтримують, щоб забезпечити рівномірне розселення по всій території країни. Нам необхідно розвивати потужності та за рахунок аграріїв забезпечити промисловість сировиною», — вважає він.

При цьому Дмитро Мотузко наголосив: коли говорять, що у державі намагаються вирішити проблеми олійно-жирової промисловості за рахунок аграріїв, це не зовсім так.

«Скоріше соя повторить долю соняшника, коли сировина в країні коштує більше, ніж на експорт», — резюмував він.

 

Вже відомо, хто не хоче санкцій проти імпорту в Україну мінеральних добрив з Російської Федерації

 

2202
2202

Найбільші аграрні асоціації, що входять до складу ГС «Всеукраїнський аграрний форум», звернулись до членів Ради національної безпеки і оборони України із закликом не запроваджувати санкції проти імпорту в Україну мінеральних добрив з Російської Федерації, обмежившись лише синхронізацією українських санкцій з уже запровадженими США.

Про це говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Як зазначається, 12 квітня 2018 року члени РНБО висловили підтримку санкцій, запроваджених США щодо юридичних і фізичних осіб, які пов'язані з російською агресією проти України, та офіційно заявили про синхронізацію українського і американського санкційних режимів проти зазначених суб'єктів. Водночас з повідомлень у ЗМІ стало відомо про можливість запровадження санкцій, зокрема щодо імпортних мінеральних добрив, на які не поширюються санкції США.

На переконання аграрних асоціацій, запровадження таких додаткових санкцій завдасть нищівних втрат українському сільському господарству і не відповідає національним інтересам України.

Російські добрива, за даними Союзу хіміків України, на даний момент покривають 21,8% внутрішнього споживання азотних добрив і 77,3%  – фосфоровмісних добрив. Тому їх раптове зникнення з українського ринку призведе не тільки до різкого зростання цін на мінеральні добрива на внутрішньому ринку, а й створить їх гострий дефіцит, оперативно заповнити який неможливо, пояснюють аграрії.

«Єдина можливість подолання кризових явищ в українській хімічній галузі полягає не в закритті українського ринку для поставок мінеральних добрив з Російської Федерації та інших країн, а в підвищенні конкурентоспроможності вітчизняних виробників, насамперед, забезпечення їх власною сировинною базою: в короткостроковій перспективі  запровадити видачу спеціальних строкових ліцензій на видобуток природного газу виключно для цілей виробництва мінеральних добрив та в довгостроковій перспективі — будівництво заводів синтез-газу, що використовують для виробництва азотних добрив наявне в Україні в надлишку газове вугілля», — прокоментували аграрні асоціації у тексті звернення.

Вибір читачів за тиждень

Відео