27 березня в історії Тернопільщини
Цього дня народилися:
українська спортсменка (пауерліфтинг) Тамара Багрій (1974, м.Чортків).Майстер спорту міжнародного класу, Заслужений майстер спорту України. Чемпіонка Європи у вправі «жим лежачи». Срібна і бронзова призерка чемпіонатів світу.
економіст, правник, видавець, меценат Тетяна Вдовіченко (1962, м. Тернопіль);
художник Ольга Воробель (1975, с. Ратищі Зборівського району);
колишній генеральний директор Тернопільської обласної державної телерадіокомпанії Роман Заяць (1957, Гірне Стрийського району Львівської області).
директор ПК «Березіль» Олег Слободянюк (1967).
психолог, педагог, соціолог Ярослав-Іван Чума-Чумак (1905, с. Мильне Зборівського району – після 1985, Канада);
Цей день в історії Тернопілля:
27 березня 1941 року - в Єлохівському Богоявленському кафердальному соборі Москви намісника Почаївської лаври Пантелеймона (Рудика) було висвячено на єпископа Львівського.
27 березня 1944 року – у с.Малий Кунинець Кременецького району зав’язався бій між загоном УПА та курсами молодших лейтенантів Червоної армії. 8 повстанців було убито, 28 – захоплено в полон і розстріляно.
27 березня 1970 року - у Польщі помер доктор філософії, літератор, музейник, театральний діяч, уродженець Теребовлянщини Єжи Коллєр.
Цікаво, що японський театр кабукі, де всі ролі, навіть жіночі, грають чоловіки, заснувала саме жінка. Її звали Окуні і вона була служницею якогось святилища в 17 столітті. Вона та інші жінки виконували тоді також всі ролі, в тому числі і чоловічі. Однак незабаром керівництву країни не сподобалася ця аморальна атмосфера і жінок в театрі кабукі замінили юнаками, а згодом зрілими чоловіками. У наш час традиції вже не настільки сильні, і в деяких трупах жіночі ролі стали знову виконувати жінки.
А вот Пітера Пена в театральних постановках частіше грають не хлопчики, а жінки мініатюрної статури. Однією з причин цього стало те, що в Англії в перші десятиліття 20 століття, коли Джеймс Баррі написав твір, діяв закон, що забороняє дітям до 14 років працювати після 21 години.
Міжнародний день театру був встановлений у 1961 році IX конгрессом Міжнародного інституту театру (МІТ).
Діяльність організації, згідно з її уставом, повинна бути спрямована на „укріплення миру і дружби між народами, на розширення творчого співробітництва всіх діячів світу”.
Членом МІТу Радянський Союз став ще в 1959 році. З 1961 року СРСР – постійний член виконавчого комітету МІТа.
Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня. Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів.
Нефролог - лікар-терапевт, який спеціалізується на проблемах нирок. У його компетенцію входить лікування таких хвороб, як гломерулонефрит, пієлонефрит, сечокам’яна хвороба, полікістоз нирок, ниркова недостатність. Саме цей фахівець спостерігає пацієнтів після пересадки нирок.
Своє професійне свято «День нефролога» лікарі-нефрологи відзначають 27 березня. Нефрологія представляє галузь медицини, яка вивчає функції та хвороби нирок, діагностику хвороб нирки та їх лікування.
Перші кроки у становленні нефрології як науки відбулися ще на початку XIX століття і були пов’язані з ім’ям англійського лікаря Брайта. В окрему клінічну спеціальність нефрологія виділилася тільки в 60-ті роки ХХ століття.
На жаль, більшість ниркових захворювань є хронічними. У медичному середовищі говорять що лікарі-нефрологи «старіють разом зі своїми пацієнтами».
Іменини сьогодні святкують Ростислав, Михайло, Феодосій, Венедикт.