В Тернополі знищують газету, бо хочуть приватизувати будинок?

Тернопільська обласна рада вирішила змінити керівника редакції газети «Свобода». Замість в.о.  Михайла Лисевича (якого підтримує колектив і якому нещодавно Президентом було присвоєно почесне звання «Заслужений журналіст України») хочуть призначити редактором людину, що ніколи не мала відношення до журналістики. За поданням політичної партії, про яку вже всі забули, КУН, головним редактором депутатам пропонують затвердити чергового історика з оточення голови ОДА Степана Барни Віктора Уніята.

Таке рішення хочуть прийняти з голосу, незважаючи на те, що воно не розглянуто всіма комісіями та не оприлюднено в установлені регламентом терміни на офіційному сайті обласної ради.

А комісій має засідати аж три. Для проведення однієї з них - терміново одужав її голова свободівець М.Тимошик, який кворумом 2 з 3-х протягнув вигідне владі рішення. Про рішення інших комісій нічого не відомо, хоча сесія вже завтра.

Для чого реанімували КУН? Чому так спішать, що аж вносять питання з голосу? Чому почалися редакторські перипетії, коли 31 травня обласна рада своїм рішенням вирішила вийти зі складу засновників газети «Свобода»?

Виявляється, ціна питання - декілька мільйонів доларів.

Саме стільки за сьогоднішніми цінами може коштувати трьохповерховий будинок з доволі великою територією в самісінькому центрі міста. Редакція газети цілком придатна, щоб виступити інструментом для приватизації приміщення по вулиці Багата, 1 в обласному центрі. Раніше там розташовувалось керівництво облспирту. Після того, як Прем’єр-міністр Володимир Гройсман похоронив ідею голови Тернопільської облдержадміністрації С.Барни щодо відродження спиртової галузі, виставивши її на продаж, приміщення стало повністю вільним та... непотрібним. Проте, затребуваним окремими ділками від влади.

Якщо редакція газети отримає лояльного до влади редактора, а потім - ще і приміщення, то приватизувати його під час роздержавлення - справа техніки. Закон дозволяє редакції отримати все орендоване нею комунальне майно на момент початку роздержавлення. Потім редакція руками слухняного редактора пише листа про відмову в приміщенні, яке новий власник газети (читай: будинку) використовуватиме на власний розсуд. Схема - цілком законна. Більше того. Саме в це приміщення редакція газети «Свобода» мала би переселитися, бо отримала відповідну пропозицію від влади, однак на початку 2016 року, коли документи на користування редакцією цим приміщенням вже були в нотаріаті, в облдержадміністрації чомусь передумали.

Чи погодяться депутати бути кнопкодавами в чиїйсь багатоходовій та багатомільйонній грі? Чи вистоїть депутатський корпус перед черговим тиском з боку виконавчої влади? Чи зрозуміють депутати, що втручання в роботу редакції в період роздержавлення це порушення? Вже завтра кожен зможе показати себе...

Прочитати про ситуацію, що склалась можна ТУТ і ТУТ.

Вибір читачів за тиждень

Відео