![](/uploads/media/8d/65/8d656bcf766d314755b454478957660b_orig_thumb.jpg)
Відійшов у вічність 99-річний повстанець з Тернопільщини
![269608590_4964832273568598_8872005239069559813_n](/uploads/media/83/b9/83b906e65abbba13b720a81c65d5156a_w960.jpg)
Сьогодні відійшов у вічність учасник національно-визвольних змагань з Тернопільщини зборівчанин Самиців Микола Васильович.
- Зі смутком сповіщаємо, що 20 січня 2022 року відійшов у вічність зборівчанин Самиців Микола Васильович (07.05.1922 – 20.01.2022), - написала у Фейсбук-групі «Зборів – громада моєї мрії» Леся Голояд. - Це була людина – епоха. Життєвий шлях тернистим виміром проліг майже у 100 літ.
![272050135_4964824960235996_3647968146222000106_n (1)](/uploads/media/8c/95/8c95641430be2bb1f5353af6d4d25573_w320.jpg)
Народився Микола Самиців 7 травня 1922 року у селі Денисів, тоді ще Бережанського повіту. Вісімнадцятирічним юнаком вступив до лав Організації Українських Націоналістів. У 1940-41 роках отримав вишкіл підстаршинської школи у місті Поморяни. Зі званням хорунжого до 1943 року служив референтом в осередку ОУН постою «Нестюки».
- За наказом головного командира Романа Шухевича вступив до дивізії «Галичина», де здобув офіцерське звання. У 1944 році він учасник боїв під Бродами. То був його перший геройський Чин за волю України, - йдеться в повідомленні.
![272177090_4964830786902080_81302011884021581_n](/uploads/media/27/97/2797e71ea03af6f664bc8d384c2714b4_w960.jpg)
Уникнувши полону, Микола Самиців приєднався до лав Української Повстанської Армії та продовжив боротьбу до поранення у 1946 році. Після цього було переслідування та довгі роки ув'язнення в сталінських таборах на Сибірах та заборона повернення додому.
На Галичину пан Микола повернувся наприкінці п’ятдесятих. До Зборова ж – лише у 1991 році. Тут і жив разом з дружиною Софією Башуцькою.
- Прожили вдвох ще роки і ніколи не було розчарувань, сумнівів, зневіри в боротьбі за Українську державу. Все своє життя вони обоє присвятили Україні, - пише Леся Голояд.
![268846043_4964831746901984_4341966868467999848_n (1)](/uploads/media/aa/e9/aae9d347503ae64e602e9e88101bf2a0_w640.jpg)
Панахида за покійним - 20 січня 2022 року о 19.30 год. вул. Б. Хмельницького 15, кв.2.
Похорон відбудеться 21 січня 2022 року на міському цвинтарі.
Фото Лесі Голояд