Ростислав Фук

«Я оптимістичний оптиміст»: тернополянин Михайло Діанов розповів про пережите у «концтаборі» в Оленівці (відео)

До звільнення з Оленівки Михайла Діанова вивозили лише раз, аби зняти апарат зовнішньої фіксації

За долю Михайла Діанова переживали тисячі українців, коли побачили на заводі пораненого чоловіка з апаратом зовнішньої фіксації, який продовжував вести боротьбу. Зараз він їсть омріяні еклери на волі після тривалого полону і ділиться спогадами, пише ТСН.

Я оптимістичний оптиміст, - каже Михайло Діанов під час інтерв'ю.

Про його посмішку світ дізнався завдяки світлині – розповідає азовець Дмитро Козацький на псевдо «Орест».

Боєць Мішаня у подертому кожусі, з кошлатою бородою, шпицями у сскаліченій руці і посміхається. «Як я вижив? В мене не поцілили», - твердить він.

Михайло на війні від 2015 року. До Маріуполя та полону він був гранатометником у приазовських степах, потім вже поранений потрапив на завод Ілліча та «Азовмаш», а вже звідти вдалося виїхати на «Азовсталь». Він воював однією лівою і найбільше не любив авіаудари по заводу.

Очікується масований авіаудар і все - ти стаєш між якимись суперперекриттями, і це не летить винищувач чи штурмовик і кинув там бомбу, це летить ескадрилья бомбардувальників і бубубубубубу. Оця вся штука труситься, через вентиляцію входить пилюка і ми всі в масках були, дихати було неможливо", - розповідає чоловік про будні на «Азовсталі».

Він виконав наказ вижити, здавшись у полон.

 В Оленівці жах був, це концтабір, - каже боєць.

До звільнення з Оленівки його вивозили лише раз, аби зняти апарат зовнішньої фіксації. 

Мені апарат знімали плоскогубцями, без наркозу, «ти ж морпіх, давай, терпи». Один тримав за плече, а другий знімав мені апарат. Терпів, де я мав дітися. Рука була пошкоджена капітально, я гнив повністю, - розповідає Михайло.

Зараз у його руці не вистачає 4-х сантиметрів кістки. Ортез для своєї понівеченої кінцівки морпіх зробив сам і не дозволяє лікарям щось змінити.

На його обличчі ще залишилися сліди від скотчу, його наліпили ще в Оленівці, а зняли, лише коли він почув:

Хлопці, Слава Україні! Огогогого! Був український прапор, хотів заплакати, але сліз не було, - ділиться військовий.

Михайло упевнений, що йому обов'язково відновлять руку, і він знову буде грати на музичних інструментах. У мирному житті він був музикантом, у Тернополі мав свій гурт і найбільше любив грати на бас-гітарі. А ще він мріє про риболовлю та про те, як почне працювати - відкриє свою майстерню по металу.

Що дивує Діанова після повернення з полону - це те, що він став дуже популярним. Тож зараз має нову мрію.

Я хочу просто пройтися Києвом, аби мене ніхто не чіпав, зайти до магазину і купити не дуже потрібну мені річ, я збирав давно гроші, аби купити собі якусь дрібничку, побавитися дві години може і поставити на полиці, бо я її купив, - розповідає Михайло.

Нагадаємо, увечері 21 вересня, полонених тернополян звільнили з полону. Це була найбільша операція з обміну полонених з 24 лютого.

22 вересня, звільнені з полону захисники з Тернопільщини – Катерина Поліщук (“Пташка”), Михайло Діанов та Арсен Дмитрик, світлини яких облетіли весь світ, зустрічалися зі своїми рідними та передали вітання землякам.

Читайте також: Зв’язку немає досі: мати тернопільського бійця чекає на повернення сина з полону

Фото СБУ, відео ТСН

Вибір читачів за тиждень

Відео