Як кинути курити: поради медиків
Всесвітній день без тютюну відзначають 31 травня кожного року
Зазвичай задля того, щоб кинути курити достатньо лише свідомого бажання позитивних змін. У пресслужбі Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб розповіли про шкоду паління та дали кілька порад, як позбутися цієї шкідливої звички.
Яку шкоду несе куріння
- Здоров’я.Відмовившись від тютюнових виробів, людина отримує всі шанси прожити довше, якісніше й щасливіше життя.
- Фінансові переваги. Часто люди навіть не замислюються над тим, які суми вони витрачають на тютюновий дим.
Пропонуємо підрахувати: якщо за день ти викурюєш пачку сигарет вартістю, скажімо, 50 гривень, це означає що твої річні витрати на тютюн становлять близько 18 000 гривень. Скільки там зараз коштує новий айфон? – йдеться в повідомленні.
- Зовнішній вигляд. Нікотин негативно впливає на шкіру: вона стає сухою та набуває сіруватого кольору. Через надмірну сухість шкіри навколо очей та рота швидше з’являються зморшки. А ще від куріння жовтіють зуби та кінчики пальців.
- Відчуття свободи.
Куріння – це кайдани! Згадай ті часи, коли ти виходив на вулицю без страху про забуті сигарети чи запальничку, спілкувався з рідними чи близькими без перерв, пов’язаних із залежністю. Ці часи можна повернути, – кажуть медики.
Як кинути курити
Вживання тютюну — це хвороба, яка потребує лікування. Проте відмовитися від куріння цілком реально.
Будь-яка успішна справа починається з написання плану. Користуючись підказками можна створити свій власний план відмови від куріння:
- Призначте дату відмови від куріння протягом двох наступних тижнів.
- Повідомте родину та друзів про своє рішення — кидати курити простіше з підтримкою найближчих.
- Сформулюйте та запишіть причини відмови від куріння.
- Складіть перелік ситуацій, коли ви зазвичай курите, аби з’ясувати, що може спровокувати вас закурити.
- Позбавтеся усіх нагадувань про куріння. Викиньте з дому, машини та робочого місця усі тютюнові вироби, запальнички, попільнички. Натомість у ті місця, де раніше зберігали сигарети, можна покласти льодяники, соломинки, нікотинові пластирі (якщо у вас високий ступінь залежності).
- Подумайте про невеличкі заохочення для себе за певні досягнення (наприклад, коли ви протрималися без сигарет тиждень тощо).
Наразі частка дорослих курців, які успішно кидають курити, невелика. Зокрема, в Україні вона складає лише 1,2%, хоча більш ніж половина тих, хто вживає тютюн, хочуть позбутися своєї залежності. Кинути курити самотужки може бути досить складно, але, знову ж таки, цілком реально. Більше лайфхаків з відмови від куріння можна знайти на сайті www.stopsmoking.org.ua. За потреби медики радять не соромитися звернутися за професійною допомогою до сімейного лікаря, нарколога чи психотерапевта — це суттєво підвищить твої шанси на успіх.
Фото з відкритих джерел