Ростислав Фук

Жителька Тернопільщини поділилася секретами вирощування полуниць

Найкращий час для садіння полуниць – кінець серпня – початок вересня, каже Ірина Шинкарук

Своїми порадами щодо вирощування найсмачніших полуниць поділилася Ірина Шинкарук із села Колодне Збаразької громади, пише Сільський Господар плюс.

У сімейному ягідному розсаднику Ірина разом із чоловіком Русланом вирощують свій улюблений середньоранній сорт голландської селекції «Соната». За словами господині, він досить комфортно почувається у нашій місцевості. Родить упродовж червня. Ягоди «Сонати» великі, міцні, дуже солодкі та соковиті. Кущі родять рясно, добре переносять дощову погоду і транспортування.

Найкращий час для садіння полуниць – кінець серпня – початок вересня, – каже Ірина. – До весни рослина добре вкорениться і влітку гарантовано заплодоносить. Якщо ж вирішили садити навесні, то це слід робити, коли середньодобова температура сягне плюс п’ять градусів. Однак багатим врожаєм кущі порадують уже наступного року.

Головне у вирощуванні полуниць – дотримання сівозміни, тобто чергування сільськогосподарських культур. На одне й те саме місце полуниці повертаються не раніше, ніж через 2–4 роки.

Ці ягоди відносять до вологолюбних культур, тому за нестачі вологи й залежно від погодних умов необхідно проводити зрошення, – радить Ірина. – Зберегти вологість допоможе мульчування. Крім того, цей агротехнічний прийом захищає ґрунт від перегрівання та перешкоджає зростанню бур’янів. У полуниць покращується імунітет і ягоди залишаються чистими навіть після сильних дощів. Як мульчу зазвичай використовують солому, тирсу, компост, хвою, агроволокно або поліетиленову плівку. Кущі вкривають шаром мульчі навесні. У результаті квітконоси не контактують із ґрунтом.

До початку цвітіння Ірина радить обробити полуничні кущі від хвороб і шкідників – личинки хруща та полуничного кліща. Також треба стежити за тим, щоб кущі не загущувалися, тому після збору врожаю все листя слід обрізати «під нуль» і прибрати з ділянки.

Коли наросте нове листя, рекомендую провести повторну профілактичну обробку від шкідників, – ділиться досвідом господиня. – Наступної весни сухе листя знову треба обрізати, а молодий кущ – обробити. І так по колу. Полуниці – це серйозна справа. Коло неї треба весь рік працювати. Зате соковитими ягодами будемо смакувати.

Авторка: Марія Безкоровайна

Фото: Сільський Господар плюс

Вибір читачів за тиждень

Відео