Ростислав Фук

Як перебої з електрикою впливають на якість зерна: пояснення експерта

Електроенергія у процесі зберігання підготовленого зерна потрібна для запланованих режимів вентилювання чи переміщення зерна. А ось інші технологічні процеси напряму залежать від наявності електрики. Про це в інтерв’ю The Ukrainian Farmer розповів експерт елеваторного ринку Ярослав Штика, пише agronews.ua.

За його словами, без електроенергії елеватор не зможе навіть прийняти чи відвантажити зерно. Постійні вимкнення електроенергії вкрай негативно позначаться на зерносушінні зерна, особливо на кукурудзі. 

Щоб вийти зерносушарці в потік на кукурудзі вологістю, вищою за 26%, потрібно 10–16 годин залежно від конструкції та режимів сушіння. А позапланова зупинка сушарки з гарячим зерном на кілька годин може призвести до неконтрольованих наслідків без продування або переміщення збіжжя. Також якість зерна за параметрами вологості на виході буде хаотичною, – зауважив Ярослав Штика. 

Тому, на переконання фахівця, в процесі зберігання такого зерна будуть виникати постійні точки самозігрівання. На жаль, якість такого збіжжя буде далекою від досконалої. 

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео