Як вберегтися від шахрайства при купівлі – продажі в інтернеті

sh1

Все частіше люди призвичаюються до купівлі товарів в інтернеті. З однієї сторони це добре, адже не потрібно витрачати багато часу для пошуків товару по магазинах та й сама ціна в інтернеті дещо нижча, а ось з другої сторони існує великий ризик потрапити в на «гачок»  інтернет шахраїв.

Шахрайство в інтернеті набуває все більших масштабів, шахраї постійно вигадують все нові схеми для викачування грошей з користувачів.

Однією з найпопулярніших схем шахрайства в інтернеті – ціна товару значно нижча від конкурентів, необхідна повна або часткова передоплата за товар та відмова у пересилці товару з оплатою при отриманні у відділенні служби доставки. Це відразу повинно насторожити покупця, адже в таких випадках оплативши повну вартість товару або його частину досить часто виникає ризик залишається ні з нічим.

Варто пам’ятати основне правило покупок в інтернеті – передоплату товару можна вносити тільки перевіреним продавцям, якщо ж продавець вам не відомий, оплачуйте товар  тільки після отримання!

Жертвою інтернет шахраїв можна стати не лише купуючи товар в інтернеті, а й продаючи його за допомогою бірж оголошень. Під приводом оплати вашого товару шахрай буде намагатися дізнатися усі дані вашої платіжної картки, за допомогою яких зможуть зняти гроші з вашого рахунку.

Для оплати коштів на вашу картку достатньо знати номер з 16 цифр, в жодному разі не повідомляйте строк дії картки та СVV код, який знаходиться на зворотній стороні картки. Також, для оплати на вашу картку не потрібно отримувати жодних СМС повідомлень чи підходити до банкомату та в жодному разі не повідомляйти шахраям дані з СМС повідомлень, які можуть надійти на ваш телефон.

Отож, памятайте, щоб не стати жертвою шахраїв у мережі інтернет, потрібно:

  • бути дуже уважними і стежити за тим, щоб ваших особистих даних не було у відкритому доступі;
  • приймаючи оновлення на смартфон, ніколи не вводьте дані своєї карти. Якщо програма запитує таку інформацію, відразу блокуйте її;
  • краще за все не залишати свій номер в мережі, а надавати його у особистому листуванні;
  • періодично змінювати ПІН-код банківської картки.
  • Пам'ятайте, що розраховуючись карткою в будь-якому закладі, ваш ПІН-код може фіксувати камера спостереження.
  • Тому, розраховуючись карткою, прикривайте термінал вільною рукою;
  • будь-які покупки в мережі потрібно відправляти-отримувати накладеним платежем або здійснювати їх під час особистої зустрічі. Такий метод захищає продавця і покупця від можливої ​​афери;
  • перевіртепродавця промоніторивши його мобільний в мережі, адже часто шахраї навіть не змінюють номери, а «працюють» під одним і тим же весь час, тому в інтернеті про них може бути багато відповідних відгуків;
  • завжди ігноруйте дзвінки і SMS з проханням кудись передзвонити або оплатити відправку вашого виграшу. Це вірний спосіб не стати жертвою схеми шахраїв;
  • проводьте платежі в інтернеті тільки через авторитетні сайти. Не ризикуйте оплачувати рахунки на незнайомих ресурсах, тим більше, якщо комісія підозріло низька. Це можуть бути сайти-підробки, які є частиною схеми шахрайства по банківській карті.

Якщо ж, ви все - таки попалися на гачок шахрая в мережі інтернет і втратили гроші, то повернути їх буде дуже важко, але в будь -якому випадку, варто одразу ж направляти заяву про крадіжку до працівників кіберполіції та попередити інших, залишаючи відгуки та мобільний телефон афериста в інтернет просторі.

Інформацію надано Кременецьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО». 

Вибір читачів за тиждень

Відео