Віра Олександрович

Заплатять штрафи: як на Тернопільщині аграрії пережили 17 перевірок

Жнива

Аграрії на Тернопільщині підвищили зарплату своїм працівникам. У Головному управлінні ДПС у Тернопільській області впевнені – такого не було б, якби не операція «Урожай-2020».

Про це повідомили у Секторі комунікацій ГУ ДПС в області.

У час жнив традиційно на теренах Тернопілля, як і по всій Україні, триває операція «Урожай-2020», розповідають в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДПС в області. Під час її проведення податківці аналізують правильність нарахування зарплати співробітникам, які працюють на сільськогосподарських підприємствах, повноту та своєчасність сплати останніми податкових платежів, встановлюють осіб, які надають послуги власною технікою і з отриманням комерційної вигоди обробляють земельні ділянки понад 2 га, але при цьому «забувають» декларувати такі доходи.

Податківці наголосили, що від використання нелегальної праці, несплати податків втрачають насамперед місцеві бюджети. Відтак самі жителі територіальних громад недоотримують фінанси на удосконалення і розвиток інфраструктури населених пунктів.

Після проведеної аналітичної роботи у поле зору наших фахівців потрапили 527 сільськогосподарських товаровиробників краю, уточнюють у податковій. За наслідками індивідуальних співбесід з керівниками 152-х суб’єктів господарювання понад 2 тисячам найманих працівників підвищили рівень виплати зарплати.

Тож сума доходу, за словами експертів, зросла на 11 млн 26 тис. грн, а бюджети додатково отримали 1 млн 936 тис. грн податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), 2 млн 461 тис. грн єдиного внеску (ЄСВ) та 166 тис. грн військового збору.

Крім того, 128 суб’єктів господарювання збільшили кількість найманих працівників на понад тисячу людей, додають у податковій. Відтак легалізували 10 млн 595 тис. грн доходу. Добровільне оформлення трудових відносин забезпечило надходження до скарбниць 1 млн 916 тис. грн ПДФО, 2 млн 329 тис. грн ЄСВ і 161 тис. грн військового збору. Ще 2 млн 153,2 тис. грн податків і зборів донарахували порушникам у результаті проведення 17-ти перевірок.

До речі, із початку року залучили до декларування 2 105 осіб, які обробляють земельні ділянки, площі яких перевищують 2 га. Вони задекларували 6 млн 79,8 тис. грн доходу і визначили до сплати 1 млн 94,7 тис. грн ПДФО та 92,5 тис. грн військового збору.

Фото із відкритих джерел    

Вибір читачів за тиждень

Відео