17 березня в історії Тернопільщини
Цього дня народилися:
лікар, громадський діяч Омелян Гулько (1949, с. Ладичин, нині Теребовлянського району);
науковець, хірург-уролог Петро Кондрат (1943, с. Вербів, нині Бережанський району);
вчений в галузі історії, педагог, громадський діяч, учасник бойових дій на Сході України Микола Лазарович (1963, с. Баня-Березів Косівського району Івано-Франківської області);
військовик Володимир Сендецький (1954, м. Заліщики);
телевізійний та музичний продюсер, композитор, аранжувальник Андрій Стадницький (1974, м. Тернопіль);
лікар-стоматолог Володимир Федів (1978, с. Косів Чортківського району).
Цей день в історії Тернопілля:
17 березня 1941 року – Тернопільський обласний суд прирік до розстрілу священика УГКЦ о.Йосипа Грицая, уродженця с.Киданці Збаразького району. Був парохом у церквах Підволочиського та Зборівського районів, деканом м.Тернопіль. 28 вересня 1940 року він був затриманий співробітниками НКВС у Великому Глибочку та ув’язнений у тюрмі Тернополя. Його звинувачували в антирадянській агітації проти колгоспів та радянської системи управління, а також у тому, що він тривалий час був членом УНДО, головою «Просвіти» та засновником на своїх парафіях християнської спільноти «Братство Серця Ісусового». Згодом розстріл було замінено відбуттям покарання у виправно-трудових таборах строком на 10 років, обмеженням у політичних правах на 5 років та повною конфіскацією майна. Проте на волю отець вже не вийшов. 28 червня 1941 року за розпорядженням наркома держбезпеки УРСР старшого майора Мешика в період військових дій на території УРСР він був розстріляний як ворог народу в Тернополі
17 березня 1946 року - в с.Гутисько Бережанського району помер визначний майстер плоскої та круглої різьби по дереву, засновник школи дерев'яної скульптури України Михайло Орисик. У 2006 році в селі Гутисько відкрито Музей різьби імені Михайла Орисика. Серед експонатів - зразки художньої різьби, побутові старожитності.
17 березня 2010 року - на третьому пленарному засіданні 30 сесії Тернопільської обласної ради було прийнято звернення до Президента України, Прем'єр-міністра та Голови Верховної Ради України щодо звільнення з посади міністра освіти та науки Дмитра Табачника
17 березня відзначається День святого Патріка — покровителя Ірландії, який приніс на цей острів християнство і вигнав змій. Традиційно ірландці влаштовують на честь святого великі паради, на яких звучать пісні і жарти, всі навколишні танцюють і насолоджуються знаменитим ірландським пивом.
В наші дні святкування цього дня відбувається не тільки в самій Ірландії, але і в Нью-Йорку, Мельбурні, Буенос-Айресі. Учасники масових гулянь, присвячених цьому дню, одягаються в зелений одяг, оскільки цей колір є національним кольором Ірландії. Крім того, корінні і спадкові ірландці в різних атрибутах свята використовують зображення конюшини, яке символізує Святу Трійцю.
У самій Ірландії на День святого Патріка співають церковний гімн, спеціально складений на честь цього святого. У ньому співається про те, що Патріку вдалося за допомогою трилисника викорінити язичництво. Проте язичницькі мотиви в цей день присутні до сих пір: на гуляннях обов'язково є ряджені лепрекони, які розповідають тим, хто їх зловить, секрети зберігання скарбів.
Сон нам життєво необхідний. Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні відновні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил. Ідея відзначати «День сну» існує давно. Європейські країни давно оцінили важливість і користь заходів, присвячених «Міжнародному дню сну», який проводиться інколи у третю п’ятницю березня, а точніше - в п’ятницю другого повного тиждня березня. За даними медичної статистики в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% всього населення, за останні 100 років загальний час нічного сну зменшилася на 20%.
Найбільш поширені захворювання сну - безсоння, більш коректна і наукова назва інсомнія. Цією хворобою страждають від 11-35% дорослого населення різних країн світу. Серед основних причин безсоння відзначаються миттєвий або перманентний стрес і неврози, якими наповнені наші будні. Частіше від безсоння страждають люди після 50 років і жінки. Юристи та працівники сфери освіти, культури і мистецтва - потенційно перебувають у групі ризику до прояву цього захворювання. Найчастіше безсоння підстерігає своїх жертв восени, це пов’язано зі зменшенням світлового дня, і навесні, коли загострюються різні розлади нервової системи і настрої. За статистикою безсонням частіше страждають люди з низькими споживчими можливостями. Інсомнія тягне за собою зниження концентрації уваги, дратівливість і зниження настрою, впливає на зниження імунітету в цілому.
Стара істина говорить, «сон - найкращі ліки», і результати дослідження, проведеного групою американських вчених з Стенфордського Університету, ще раз підтвердили справедливість цієї народної істини, спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності самим найкращим чином.
В 2017 році Міжнародний день сну припадає на 17 березня.
Іменини сьогодні святкують Данило, Василь, В’ячеслав, Павло, Юлія, Григорій, Яків.