Тамара Коблик

19-річного тернопільського біатлоніста включили до складу основної чоловічої збірної України

Команда Юрая Санітри на даний момент складається з 8 спортсменів

Збірна України з біатлону, не зважаючи на всі складнощі, пов'язані з війною на Батьківщині, продовжує підготовку до нового сезону. Після стартового збору на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів, Львівської області, чоловіча збірна під керівництвом Юрая Санітри з 1 липня вирушила на збір в німецький Оберхоф.

До команди, яка спочатку складалася з 6 спортсменів, приєдналися ще двоє. Спочатку бажання працювати з Санітрою висловила Дарина Блашко, яка вже тренувалася під керівництвом словацького наставника 2 роки тому, провівши найуспішніший сезон в кар'єрі, а потім, в команду був включений ще один молодий спортсмен – 19-річний тернополянин Віталій Мандзин.

Про те, чому було прийнято рішення розширити команду, і яке перше враження у тренера від новачків, Санітра розповів XSPORT.ua:

 

Я дуже радий тому, що на рівні Міністерства спорту і Федерації біатлону України вдалося домовитися про те, що ми можемо розширити команду чоловіків. Тому що формат з шістьма спортсменами не на 100 відсотків підходив під мою концепцію. Ми розраховували, що в постолімпійскій сезон зможемо готувати команду з 9-10 спортсменів, але на сьогоднішній день по цілком об'єктивних причин це неможливо.

 

Коли з'явилася можливість додати в команду молодого спортсмена, який буде поступово рухатися вперед, і може бути добре готовий вже до наступних Олімпійських ігор в 2026 році, я був тільки за. По всій інформації, яку я мав, спілкуючись з тренерами і зі спортсменами, прийняв рішення, що заберемо з Б команди саме Віталія Мандзина, який вже приєднався до нашої команди на зборі в Оберхофі.

Скажу, що поки що ми в процесі ознайомлення з його фізичними та психологічними можливостями, вибудовуємо процес так, щоб він зміг вийти на суттєво новий рівень. Думаю, що допоможе йому в цьому і те, що він буде готуватися поруч з топ-спортсменами нашої команди.

Таким чином, на зборі в Оберхофі в складі української збірної працюють 8 спортсменів – це Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко, Богдан Цимбал, Тарас Лесюк, Денис Насико, Віталій Мандзин і Дар'я Блашко. Помічниками Санітри на тренерській біржі є Олексій Кравченко і Роман Лейбюк, а також лікар команди Богдан Братко і масажист Дмитро Пухов.

Збірна України з біатлону

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео