21 червня в історії Тернопільщини
Цього дня народилися:
медик, заслужений лікар УРСР Костянтин Беліков (1911 р.–09. 10. 1968 р., м. Тернопіль)
лікар, науковець, кандидат медичних наук Микола Бех (1932 р., м. Житомир – 29. 12. 2005 р., м. Тернопіль)
Володимир Вовк (1972, м. Тернопіль — 7 лютого 2016, смт Очеретине Донецької області) — український військовий медик 58-ї окремої механізованої бригади. Капітан медичної служби, ординатор медичного відділення медичної роти.
ідеолог боротьби ОУН, сотник УПА, публіцист, член Проводу ОУН, заступник голови Генерального Секретаріату УГВР Осип Дяків-Горновий (1921 р., с. Олесине, нині Козівського району – 28. 11. 1950 р., с. Великополе, нині Яворівського району Львівської області)
журналіст, публіцист, громадський діяч, заслужений журналіст України Галина Киричук (1955 р. н., с. Онишківці, нині Шумського району)
інженер-конструктор, фахівець у галузі будівництва Володимир Любич (1938 р., м. Кременець)
інженер-будівельник, діяч культури Володимир Малієвич (1887 р., м. Теребовля – 02. 05. 1953 р., м. Пітсбурґ, США)
літератор Роман Метельський (1909 р., с. Метенів, нині Зборівського району – 1985 р., м. Торонто, Канада)
історик, релігійний та громадський діяч, доктор філософії професор Ісидор Нагаєвський (1908 р., с. Полівці, нині Чортківського району – 07. 05. 1989 р., м. Парма, штат Огайо, США)
скульптор, графік Віктор Примаченко (1938 р., м. Вінниця)
фахівець у галузі санітарії, громадський діяч, заслужений працівник охорони здоров’я України Степан Пуцентело (1949 р., с. Босири Чортківського району)
господарник Іван Хромчак (1957 р. н., с. Буцнів Тернопільського району)
Цей день в історії Тернопілля:
1919 р. – під час Чортківської офензиви вояки УГА зайняли Бережани.
1937 р. – НКВС розстріляло в Москві офіцера УГА, педагога, ученого-історика, директора і професора Інституту червоної професури, уродженця Гусятина Теодора Дубиню (Дубину).
1945 р. – поляки зі с. Бариш напали на село Озеряни (обидва – Бучацького району), спалили 13 господарств і вбили Ірину Дутку та Ірину Ходорович.
1947 р. – було прийнято відому Постанову Ради Міністрів УРСР «Про оподаткування куркульських господарств на території Львівської, Станіславської (нині Івано-Франківської), Тернопільської, ровенської, Волинської та Чернівецької областей» з грифом «не підлягає розголошенню». Радянська влада розгорнула масову колективізацію у Західній Україні.
1948 р. – у с. Красносільці Збаразького району під час бою з більшовиками загинули повстанці «Старий» і «Клим»; під час бою більшовики спалили будинок Ціхонського.
1959 р. – у Кременці група віруючих на чолі з архієпископом Львівським і Тернопільським Палладієм провели демонстрацію проти ліквідації Кременецького монастиря.
День літнього сонцестояння випадає 20 або 21 червня, в залежності від року. Це важлива астрономічна і географічна подія, що відбувається в Сонячній системі. Цього дня наша планета, здійснюючи рух навколо сонця і обертаючись навколо уявної осі, в черговий раз зайняла по відношенню до Cонця таке положення, коли сонячне проміння в Північній півкулі прямовисно «падає» на північний тропік і висвітлює дно найглибших колодязів. Цей день знаменує початок літа в північній півкулі Землі і початок зими в південній півкулі.
В 2021 році День літнього сонцестояння припадає на 21 червня.
IASC (International Association of Skateboard Companies), куди входять всі найбільші компанії, задіяні в скейтборд-індустрії, від брендів і журналів до світових дистриб'юторів, оголосила 21 червня Днем скейтбордингу (Go Skateboarding Day). У всьому світі в цей день всі скейтери виходять на вулиці для святкування і катання.
Слово «йога» в санскриті означає приєднуватися чи об’єднуватися і символізує об’єднання тіла і свідомості. На сьогоднішній день Йога завоювала широку підтримку і практикується в різних стилях по всьому світу. Її популярність продовжує зростати. Тож саме сьогодні, 21 червня, відзначають Міжнародний День Йоги.
Іменини 21 червня святкують Федір, Павло, Василь, Костянтин, Єфрем.