Орест Сарматський

Агро-новини 15 квітня

квіт15

Канадські фермери вперше висадять ГМ-картоплю

Канадські фермери мають намір посадити чотири нових сорти генетично модифікованої картоплі, розроблені компанією J. Р. Simplot.

Генетично модифіковані сорти картоплі Russet Burbank, Ranger Russet, Atlantic та Snowden мають риси непотемніння і низький вміст акриламіду, що є корисним для канадського ринку, повідомляє Grainews.

Сорти були затверджені Міністерством охорони здоров’я Канади та Канадським агентством з контролю за якістю продовольства ще минулого року, але дещо запізно для весняного посівного сезону.

картопля
картопля

За словами представників компанії Simplot, вони сподіваються на співпрацю з канадськими кооперативами фермерів і переробними підприємствами для організації постачання насіння, щоб встигнути посадити вчасно цього року.

Експерти назвали ключовим фактором зростання ВВП рекордний урожай

Рекордний врожай — ключовий фактор, який забезпечив прискорення економічного зростання до 4,8% у четвертому кварталі 2016 року.

Такі дані оприлюднив Світовий банк у своєму квітневому огляді української економіки, повідомляє УАК.

1502
1502

В цілому економіка України зросла у 2016 році на 2,3%. Однак цей показник все ще залишається помірним порівняно із 16% кумулятивного падіння протягом попередніх років, зазначено в тексті огляду.

Реформи, проведені у 2014 та 2015 роках, допомогли стабілізувати економіку та покращити інвестиційні настрої, вважають фахівці Світового банку.

При цьому основною рушійною силою економічного зростання у 2016 році, за словами аналітиків Світового банку, був рекордний врожай — додана вартість у сільському господарстві збільшилася на 6,0% за результатами року, а в четвертому кварталі становила 18,4%. Інші основні сектори також демонстрували зростання, хоча й не таке значне.

В Україні будуть готувати аграрних спеціалістів за співпраці зі Словаччиною

Національний університет біоресурсів і природокористування України та Словацький аграрний університет в м. Нітра започаткували програму подвійних дипломів.

Відповідну угоду підписали декани економічного факультету НУБіП Анатолій Діброва та Єлєна Горська. Словацький університет представили заступник декана по навчанню за міжнародними програмами Івета Убрежова, заступник декана по навчанню Джозеф Репкі та завідувач кафедри мовної підготовки Любомира Моравкова, повідомляють в НУБіП.

Як зазначив директор Навчально-наукового центру міжнародної діяльності Олександр Лабенко, співпраця зі словацькими колегами триває з 1965 р.

«Вона проходить не лише на папері, а насичено, ефективно і з користю для обох сторін — маємо взаємні обміни студентами, візити викладачів з лекціями, провадимо спільні наукові дослідження», — розповів Олександр Лабенко.

1503
1503

В свою чергу, декан Єлєна Горська додала, що в Європі наразі панує тренд щодо збільшення додаткової вартості наших випускників. Реалізувати це можна через міжнародну діяльність і співпрацю з бізнесом. Тому факультет економіки та менеджменту Словацького аграрного університету вийшов з ініціативою започаткувати програму подвійних дипломів з НУБіП.

Вибір читачів за тиждень

Відео