Віра Олександрович

Який документ безоплатно і безумовно можуть отримати тернопільські підприємці?

витяг_Ф

Зареєстрований платник єдиного податку, за бажанням, може безоплатно і безумовно отримати витяг із реєстру платників єдиного податку.

Про це йдеться у п. 299.9 ст. 299 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), уточнили у Відділі організації роботи Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) в області.

Форму запиту про отримання витягу і самого витягу із реєстру платників єдиного податку затверджують у центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну фінансову політику, - кажуть у податковій.

Згідно із п. 299.7 ст. 299 ПКУ до реєстру платників єдиного податку вносять такі відомості про платника єдиного податку:

1) прізвище, ім’я, по батькові фізособи-підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія і номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відповідну відмітку у паспорті);

2) податкова адреса суб’єкта господарювання;

3) місце провадження господарської діяльності;

4) обрані фізособою-підприємцем І-ї та ІІ-ї груп види господарської діяльності;

5) ставка єдиного податку і група платника податку;

6) дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;

7) дата реєстрації;

8) види господарської діяльності;

9) дата анулювання реєстрації.

- Податковою адресою платника податків-фізособи визнається місце її проживання, за яким її беруть на облік як платника податків у контролюючому органі (п. 45.1 ст. 45 ПКУ – прим.), - пояснюють у податковій. - Тобто фізична особа-підприємець – платник єдиного податку, яка виявила бажання отримати витяг з реєстру платників єдиного податку, повинна звернутися із запитом про отримання такого витягу до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси.

До затвердження відповідних форм запиту про отримання витягу і витягу з реєстру платників єдиного податку, подається заява на отримання витягу в довільній формі, на підставі якої видається тимчасовий витяг із реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня із дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру (п. 299.9 ст. 299 ПКУ – прим.).

Фото із відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео