Орест Сарматський

МЗС України просить зберігати спокій

Влада докладає максимум зусиль для того, щоб Україна залишалась стійкою та готовою до різних сценаріїв розвитку подій, але дуже важливо зберігати спокій, консолідуватися всередині країни, уникати дій, що розхитують стабільність та сіють паніку.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві МЗС України щодо заходів із протидії агресивним діям РФ, розміщеній на сайті зовнішньополітичного відомства.

- Нині критично важливо зберігати спокій, консолідуватися всередині країни, уникати дій, що розхитують стабільність та сіють паніку. Збройні сили України постійно відстежують розвиток подій і готові давати відсіч будь-яким посяганням на територіальну цілісність та суверенітет України. Українська дипломатія цілодобово перебуває на зв’язку з усіма ключовими партнерами, оперативно отримує необхідну безпекову інформацію, що дозволяє вживати нам своєчасні дії. Ми продовжуємо працювати задля зниження напруги і мобілізації конкретної підтримки міжнародних партнерів з метою утримання Росії в руслі дипломатичного діалогу, - зазначили в МЗС.

У Міністерстві підкреслили те, що з самого початку ескалації з боку Російської Федерації керівництво держави, українська дипломатія та армія докладають максимум зусиль, аби Україна залишалась стійкою. Зокрема, вчора на засіданні РНБО під головуванням Президента Володимира Зеленського відбувся ретельний аналіз поточної безпекової ситуації та подальших дій України.

У відомстві також підкреслили, що комплексний пакет стримування Росії, запропонований партнерам Україною в листопаді 2021 року, став ефективним інструментом протидії агресивній політиці Кремля і зараз наша держава має сильну позицію завдяки скоординованим дипломатичним контактам на всіх рівнях, завершенню підготовки в США та ЄС жорстких санкцій, постачанням зброї та наданій макрофінансовій допомозі.

Як повідомлялося, Росія продовжує стягувати військові сили до кордонів України, в окупований Крим, Білорусь та в Чорне й Азовське моря. 

Західні політики вважають вторгнення РФ імовірним вже найближчими днями. При цьому Москва звинуватила західні країни та ЗМІ в поширенні «безпрецедентної кампанії дезінформації» про можливе вторгнення.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео