Дереворізи, книги та особисті речі: на Тернопільщині діє виставка присвячена 107 річниці з Дня народження Якова Гніздовського
Сьогодні, 27 січня, виповнюється 107 років з часу появи на світ одного з найвідоміших та найоригінальніших графіків світу – Якова Гніздовського. З цієї нагоди у Борщівському краєзнавчому музеї діє виставка його робіт.
- Україна та Борщівщина про свого славетного земляка дізналася вже після його смерті. Борщівський обласний краєзнавчий музей став одним із перших музеїв в Україні, хто отримав авторські роботи художника. Завдяки співпраці працівників музею із жителем с. Пилипче Іваном Васильовичем Гуменюком, який один із перших відкрив для Борщівщини ім’я Гніздовського, у музей надійшли перші надходження, – повідомляють на офіційній сторінці музею.
Дружина митця у березні 1990 року надіслала дві рекомендовані посилки – подарунок у фонд Борщівського краєзнавчого музею. Це були 10 дереворізів, світлини, каталог. Вона особисто відвідала Борщівський краєзнавчий музей, де під час зустрічі передала музею особисті речі митця, книги, афіші виставок та 18 дереворізів. Це стало початком формування музеєм іменного фонду Якова Гніздовського, який триває і до сьогодні та поповнюється цікавими експонатами.
- Якщо ви більше хочете дізнатися про життя художника, графіка Якова Гніздовського та побачити оригінальні роботи митця, завітайте до Борщівського обласного краєзнавчого музею, – йдеться в дописі.
Довідково. Яків Гніздовський народився 27 січня 1915 року в звичайній селянській родині у селі Пилипче на Борщівщині. Ще будучи учнем середньої школи хлопець мріяв «рисувати звуки». Згодом, він зважився на життя емігранта, щоб стати незалежним митцем. Гніздовський відомий як графік, живописець, скульптор, автор статей. Але, після довгих років шукань у різних техніках, йому вдається підкорити Америку та світ своїми дереворізами. Народженні у необігрітому помешканні у східному Бронксі роботи художника, моделями для яких слугували мешканці Бронкського зоопарку, приносять йому славу неперевершеного майстра дереворізу.
Фото з допису