Директорка школи з Тернопільщини за два тижні вишила бісером карту України

До роботи майстриня взялася 14 грудня, а закінчила її в останній день минулого року

Вишити карту України давно мріяла майстриня-вишивальниця, жителька села Мшанець Тернопільського району Галина Левицька. Тепер робота пані Галини прикрашатиме Мшанецьку загальноосвітню школу І-ІІ ступенів, де вона працює директоркою, пише газета «Воля».

Вишивала з дитинства

До цієї справи пані Галину, як і її сестру-майстриню Ольгу, долучила мати. Декілька років тому на день міста Теребовлі їх нагородили пам’ятним знаком «Талановита сім’я». Деякий час пані Галина працювала у Теребовлянському будинку дитячої творчості, передавала свої вміння з бісероплетіння, в’язання, вишивання дітям. Чудово вишиває і її дочка Наталя, навіть син Павло. Роботи жінки можна було побачити на відзначенні Днів села у Мшанці. Вишиває майстриня і сорочки, і рушники, і картини здебільшого для себе. Свої роботи, як каже, не любить продавати, а швидше дарувати. У школі, де вона директорує, створюється куточок духовності, в якому чільне місце вже зайняла її картина «Образ Ісуса з дітьми». З часом тут з’явиться і вишита майстринею молитва «Отче наш…». А вишиту бісером карту України планує розмістити у своєму кабінеті, адже Галина Левицька ще й викладає образотворче мистецтво учням. У її планах – вишити герб України.

Ідея виникла давно

Ще працюючи у будинку дитячої творчості, пані Галина мала можливість взяти участь у творчому конкурсі і разом з дочкою Наталею вишити карту Тернопільщини, яку відправили у Київ.

Звичайно, за це отримали нагороди, та, - зізнається майстриня, - чомусь було шкода віддавати свою роботу, в яку вклали і серце, і душу. Хотілося, щоб вона залишилася вдома і прикрашала патріотичний куточок в якомусь закладі. Ця думка не давала спокою довгий час. Якось дочка показала в інстаграмі вишиту бісером карту України. Я й вирішила спробувати вишити карту своєї Батьківщини. Почали цікавитися, де взяти екскіз, знайшли один варіант, та він він виявився дуже дорогим, коштував 1,5 тисячі гривень. На поміч прийшла сестра Оля, яка, крім рукоділля, займається ще й інтернет-продажем і має тісні зв’язки із фірмою-розробником вишиваних виробів «Virena». Саме вона зініціювала, щоб там розробили схему вишиваної карти України. Тож через деякий час я змогла придбати у «Virenі» цю заготовку. Купила її за 650 грн ще влітку минулого року, а почала вишивати у грудні.

До роботи майстриня взялася 14 грудня, а закінчила її в останній день минулого року. Працювала після роботи і до глибокої ночі. А почала вишивати карту не в алфавітному порядку назв областей, як запропонували розробники, а з рідної Тернопільщини. Тепер цю вишивану карту слід підклеїти на відповідну основу і можна вішати на стіну або розкладати на стіл.

Дай, Боже, щоб в недалекому майбутньому на нашу землю прийшла така довгоочікувана Перемога, щоб всі захисники повернулися живі і здорові додому, а наша країна стала вільною. І щоб було так, як на цій карті: кожна область особлива, неповторна, зі своїм колоритом, але разом - це велика, красива, мужня, нероздільна країна, якою захоплюється весь світ, - каже майстриня.

Авторка: Наталя Бойчук

Фото газети «Воля»

Вибір читачів за тиждень

Відео