Діяльність одного з найбільших аграрних підприємств області перевіряла спеціальна комісія зі столиці (відео)

mvi_2847-mov-00_00_03_12-still001

Комісія незалежних фахівців у галузі тваринництва відвідала Тернопільщину з ініціативи керівництва Аграрної партії України. Метою візиту стала перевірка фактів у деяких публікаціях про компанію «Агропродсервіс». Під час роботи комісія оглянула сільськогосподарські підприємства у кількох районах, державний ветсанзавод та зробила власні експертні висновки.

Доктор с/г наук, Національний інститут ресурсів та природокористування України Андрій Гетя:

Як і в будь-якому підприємстві такого рівня є певні свої нюанси виробничі, у кого їх немає, але в цілому, ми вважаємо, що ті об'єкти, які ми відвідали, відповідають тим вимогам, які існують в Україні. 

За висновками фахівців, компанія стала заручником непродуманої політики держави щодо своєї власності. Ось уже два роки поспіль із державної казни не виділяють ані копійки для забезпечення діяльності  – єдиного в області державного підприємства з утилізації тваринних решток - ветсанзаводу. Наразі він не може працювати. 

Директор Тернопільської філії державного підприємства «Укрветсанзавод»  Василь Лопушак:

Нам повинна йти дотація за те, що ми знешкоджуємо трупи тварин.

Великі підприємства переорієнтуються та возитимуть відходи на заводи у сусідні області. А що робити малим фермерам чи, наприклад, супермаркетам? Це може призвести до закриття бізнесу та втрати робочих місць. Керівництво компанії навело подібний приклад, коли через недалекоглядну політику влади на місцях довелося закрити одну із ферм.

Генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Іван Чайківський

Така ферма надавала понад 40 робочих місць із середньою заробітною платою на шість тисяч гривень. 

Як відомо,  Тернопільська область є лідером із виробництва свинини в Україні, а у компанії «Агропродсервіс» знаходиться четверта частина усього поголів’я цих тварин в області. Директор підприємства пояснює, що вони зараз уважно вивчають технології та уже впроваджують такі вимоги до ферм, які діють у Європі щодо безпеки людей. 

Директор компанії «Агропродсервіс» Андрій Баран:

І діти там бігають, просто поряд там, і з тваринами. А якщо є тварина, значить і є відходи життєдіяльності, і вноситься рядом на ці ж поля, і є цей самий запах, бо свині німецькі, данські чи інші свині по-іншому не пахнуть як українські. 

Кандидат с/г наук, фахівець із свинарства Сергій Грищенко:

З екологічної точки зору на всіх підприємствах, що ми відвідали теж нормальна обстановка.

За висновками комісії, підприємство робить усе, щоб його діяльність відповідала екологічним нормам та була соціально-орієнтованою.

Економіст-міжнародник Сергій Іващук:

Для прикладу Кожен учасник Ато одноразово отримує 5 тисяч гривень, якщо являється членом родини пайовика. І це того великого пакету соціальної підтримку учасників АТО, який є в підприємстві.

Інвестиції тільки в розвиток територій складають близько 7 мільйонів гривень, це тільки розвиток сільських територій.

Я виїхав у близько 10 населених пунктів і на основі споглядання і опитування простих людей як пайовиків підприємства, так і на основі статистичних даних, економічного аналізу прийшов до висновку, що сьогодні підприємство із його показниками, з його соціальною діяльністю є одним із флагманів не тільки Тернопільської області, а й в Україні.

 

[embed]https://youtu.be/nqHWGx8XGZs[/embed]  

Вибір читачів за тиждень

Відео