![](/uploads/media/a5/c1/a5c15071009099bdaa52b917b1ef79f5_orig_thumb.jpg)
Для упорядкування фасадів чи балконів в будь-якому районі Тернополя потрібно зібрати пакет документів
![230636574-4143635742372846-4156096898772394560-n](/uploads/media/d8/16/d816c79ce8b14dac3ecefc32f8fca366_w640.jpg)
Пакет необхідних документів, який потрібно зібрати тернополянам у випадку запланованих робіт на фасадах будинку, затвердили на засіданні виконавчого комітету. Це стосується усіх жителів міста, а не лише його історичної частини. Тож для отримання дозволу спершу слід подати у ЦНАП текстову частину, ситуаційний план та креслення опорядження фасадів, таблицю кольорів.
Згодом у випадку отримання дозволу слід також повідомити про проведення робіт. Здійснення таких планів без відповідного погодження є порушенням правил благоустрою, за яке згідно з статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність. Також у міській раді нагадують, що попередньо внесли зміни до Правил благоустрою громади, якими передбачили, що власники і користувачі об’єктів архітектури зобов’язані утримувати в належному стані фасади будівель і споруд, не допускати фарбування монументів, пам’ятників, скульптурних зображень без погодження з управлінням містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради. Фото ternopilcity.gov.ua