Віра Олександрович

Готуйтеся: на тернопільських підприємців мораторій на перевірки уже не діє

Перевірка

Чи когось із тернопільських підприємців охопить мораторій на проведення перевірок, розповіли у Відділі організації роботи Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) в області.

Отже, термін дії обмежень на проведення перевірок платників податків Державною фіскальною службою України та її територіальними органами, встановлених п. 3 «Прикінцеві положення» Закону України від 28 грудня 2014 р. за №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів щодо податкової реформи», на 2017 рік не продовжили!

Разом із тим, Законом від 3.11.2016 р. за №1726-VIII «Про внесення змін до Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на період проведення антитерористичної операції (АТО) забороняється проведення перевірок органами Державної фіскальної служби України суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення.

Заборона на проведення планових і позапланових перевірок суб’єктів господарювання (у тому числі, проведення перевірок органами ДФСУ) поширюється також на суб’єктів господарювання, які здійснили державну реєстрацію зміни місцезнаходження із території проведення АТО на територію, підконтрольну Україні, і які втратили первинну документацію щодо здійснення ними господарської діяльності на території та в період проведення антитерористичної операції, - уточнили у податковій.

perevirki2017ua
perevirki2017ua

При цьому, згідно із абзацом 7 пп. 38.11 п. 38 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ після подання до контролюючого органу повідомлення про неможливість вивезення первинних документів до завершення проведення АТО запроваджується мораторій на проведення будь-яких перевірок щодо зазначених у повідомленні податкових (звітних) періодів.

До слова, перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, затверджує та актуалізує Кабінет Міністрів, відповідно до Закону від 2.09.2014 р. за №1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».

Фото із відкритих джерел

 

Вибір читачів за тиждень

Відео