Гроші на зарплати вчителям у Тернополі є. Поки що (фото, відео)
Потурбувати Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, Міністра освіти і науки Лілію Гриневич, а також в. о. міністра фінансів Оксану Маркарову вирішили у Тернополі.
Причина – шалений брак коштів на фінансування міських закладів освіти. Адже вже зараз можна чітко сказати: гроші на зарплати педагогічним працівникам є лише на 10 місяців. Ось тому у порядку денному сесії 15 червня з’явилося додаткове питання «Про звернення щодо виділення додаткових коштів державної субвенції закладам освіти».
- Така ж проблема є в інших містах України, - каже міський голова Тернополя Сергій Надал. – Вони теж робили подібні звернення. І ми мусимо про це постійно Києву нагадувати, щоб не забули…
На сесії доповідала із цього питання начальник управління освіти і науки Ольга Похиляк.
- Насправді, нам не вистачає майже 70 млн грн, - каже вона. – Але частину коштів ми вже покрили за рахунок міського бюджету і економії освітньої субвенції. Тому зараз нестача складає 41 млн грн.
Врешті вона без проблем і дискусій отримала підтримку у політиків. Нагадаємо, роблять подібне звернення тернопільські депутати вже не вперше («Терен» писав про це ТУТ – прим.).
Цитуємо ухвалений документ: «…На утримання закладів загальної середньої освіти Тернополя у поточному році передбачена освітня субвенція із державного бюджету в сумі 266 млн грн, яка буде спрямована на виплату заробітної плати педагогічним працівникам у закладах загальної середньої освіти. Фактична потреба у таких коштах - 322,8 млн грн. Бюджетними асигнуваннями на виплату заробітної плати працівникам галузі заклади освіти забезпечені тільки на 9,7 місяця 2018 р. На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 р. за №22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» зросли посадові оклади на 10% педагогічним працівникам, оплату праці яких здійснюють за рахунок освітньої субвенції із держбюджету. Враховуючи це, станом на 1.06.2018 р. освітній галузі міста не вистачає близько 56,8 млн грн.
Слід зазначити, що із 1 вересня 2018 р., відповідно до перспективної мережі, очікується відкриття додаткових 30 класів і збільшення кількості учнів на 1100, внаслідок чого потрібно буде забезпечити додатковими ставками вчителів, які мають отримувати зарплату шляхом коштів державної освітньої субвенції. Розподіл коштів на 2018 рік здійснювали з урахуванням мережі станом на 01.09.2016 р., хоча у вересні 2017-го додатково будо відкрито 21 клас і збільшено кількість учнів понад 1 тисячу. Залишки невикористаної освітньої субвенції 2017 р. у розмірі 15,8 млн грн спрямують на виплату зарплати цій категорії працівників. Остаточно на виплату зарплати… не вистачає близько 41 млн грн….»
Крім того, у зверненні Володимиру Гройсману, Лілії Гриневич і Оксані Маркаровій нагадали, що із 2016 року 6 закладів професійно-технічної освіти фінансують з коштів міського бюджету. Мовляв, це є додатковим навантаженням на фінансовий розподіл коштів між бюджетними установами і закладами міста. Так, на 2018 рік для утримання ПТУ необхідно аж 102 млн грн. і це все - із міського бюджету.
Також під час сесії розглянули низку цікавих питань. Про це читайте ТУТ, ТУТ і ТУТ.
Фото і відео автора