![світло](/uploads/media/03/a4/03a4f96bcaf70518bac11322af45c9fc_orig_thumb.jpg)
Майже 6 тисяч краян записалися у добровольчі формування тероборони на Тернопільщині (відео)
Уже діють 12 повноцінних добровольчих формувань, створених у місцевих громадах. Незабаром усім, хто володітиме зброєю, видаватимуть спеціальні посвідчення.
![](/uploads/media/9c/16/9c16c2b3d6b497eff65a2b76yz1f493c_w640.jpg)
Про це повідомили о 15.30 сьогодні, 8 березня, під час брифінгу в Тернопільській військовій адміністрації. Нагадаємо, лише вчора очільники краю повідомили про ситуацію з переселенцями у нашому краї, а також оприлюднили дані перевірок у Почаївській лаврі.
![](/uploads/media/1a/2b/1a2b5ed2ebe730b42f2a0e04a44eaba8_w320.jpg)
- Важливий крок, який ми сьогодні ухвалили на нараді у Штабі оборони, - це чітке визначення вигляду посвідчення, котре будуть видавати людям, які долучилися до добровольчих формувань, - стверджує голова Тернопільської військової адміністрації Володимир Труш. – Зараз на вулицях багато людей зі зброєю. Але хочу наголосити: її добровольцям видають лише для виконання бойових завдань. Тобто якщо боєць має при собі зброю, то він – на завданні.
Принагідно він повідомив, що загальне число добровольців сягнуло 6-ти тисяч. Тому в області вже вдалося створити 12 повноцінних добровольчих формувань. Міський голова Тернополя Сергій Надал принагідно нагадав про те, що жодні добровольці, тим паче – зі зброєю, не можуть ходити містом без супроводу правоохоронців. .
- Місто працює, - каже Сергій Надал. – Економіку не можна спиняти. До того ж, певний товар чи послуги можуть бути необхідні людям, які прибувають у наше місто з інших регіонів. Але нагадую, що роботодавцям варто подбати про безпеку своїх працівників у випадку повітряної атаки.
Також він висловив вдячність усім тернополянам, які сьогодні прийшли, щоб висловити шану загиблому Герою – Роману Стецюку.
![](/uploads/media/0e/39/0e3953080855dc66c7ca96604fd30bb5_w640.jpg)
Обов’язок щодо офіційного оформлення документів і координування дій усіх добровольчих формувань в області повністю ліг на поліцію, підкреслив головний поліцейський Тернопільщини Олександр Богомол.
- Поліція має знати все: де зброя, у кого, в якому стані ця людина тощо, - розповідає він. – Тобто всі добровольці чітко слухають накази поліції. Причому добровольці зі зброєю можуть бути залучені до охорони порядку лише в межах своєї громади. Нікуди в інші райони вони не переміщаються.
До того ж, він повідомив, що на блокпостах у межах Тернопільщини значних проблем уже немає – час очікування 5-10 хвилин. Наразі у Національній поліції намагаються усунути негаразди, що виникли у Вінницькій і Хмельницькій областях.
- Триває акція «віддай машину на потреби оборони», – додає Володимир Труш. – За минулу добу додалася ще одна машина. Тепер їх загалом 11. Причому серед техніки, що вже поступила у розпорядження Національної гвардії чи тероборони, є доволі нові авто. Наприклад, «Тойота Кемрі» 2017 року випуску.
Нагадаємо, до роботи на блокпостах, окрім поліцейських, нині активно долучають бійців тероборони. Відтак краян і тих, хто їде транзитом, просили дослухатися до вимог, які їм висувають при перетині шляхів.
Фото і відео – з трансляції на сторінці Тернопільська обласна державна адміністрація