Анастасія Кисіль

Міністр охорони здоров’я у Тернополі провідав пацієнта, якому зробили пересадку серця (відео)

Операцію у Тернополі провели за допомогою спеціального апарату, який передало МОЗ

Під час візиту на Тернопільщину 18 липня Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко побував у Тернопільській обласній клінічній лікарні, де нещодавно вперше в області провели операцію з трансплантації серця. Міністр відвідав пацієнта, який отримав шанс на нове життя завдяки донорському серцю. 

Нагадаємо, 38-річний одесит отримав серце від донора з Тернопільщини, яким помер від інсульту. 

Ми побачили новий трансплантологічний блок, там де відбулася перша трансплантація серця на Тернопільщині. Це показник того, що інноваційні методи лікування впроваджуються, - зазначив Віктор Ляшко.

Зокрема, ця операція була здійснена за допомогою спеціального апарата, який передало Міністерство охорони здоров’я, повідомив голова Тернопільської військової адміністрації Володимир Труш. 

Також ми отримали переносний цифровий рентген апарат, який можна використовувати не тільки під час операції, а й швидко надавати допомогу та ставити діагнози пораненим військовим не виходячи з палати  палаті. Це важливо, адже такий процес значно пришвидшує лікування. Коли проводиться рентген, лікар одразу має на моніторі всю інформацію, - розповів він.

Також міністру показали Тернопільську обласну клінічну психоневрологічну лікарню. 

Там під час війни ми запустили ремонт операційного блоку. Людина, яка туди потрапляє з інсультом, виходить повноцінно здоровою. Тому що там є повний пакет реабілітації, - коментує Володимир Труш. 

Нагадаємо, щодня лікарі Тернопільщини роблять 60-70 операцій

Фото Тернопільської обласної військової адміністрації

Вибір читачів за тиждень

Відео